22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Szybka ścieżka przyspieszająca proces rejestracji

Szybka ścieżka przyspieszająca proces rejestracji

the Unia Europejska Postęp w długo oczekiwanym Europejskie prawo dotyczące sztucznej inteligencjiZa (Amnesty International). W grudniu osiągnięto porozumienie w sprawie ich ujednolicenia. W tej normie Komisja Europejska klasyfikuje wyroby medyczne wyposażone w tę technologię w ramach sekcji Systemy sztucznej inteligencji wysokiego ryzyka. Co jednak powinny zawierać regulacje dotyczące obszaru zdrowia? Ignacy H. Medrano, neurolog i ekspert tego narzędzia, podsumowuje niezbędne elementy w trzech aspektach. Po pierwsze, domaga się, aby sztuczna inteligencja nie była klasyfikowana jako wyrób medyczny, jak ma to miejsce w przypadku innych systemów. „Algorytm wykonany ze sztucznej inteligencji, z Nauczanie maszynowe Nie musiałoby to być urządzenie medyczne, ale tak zdecydowano.” Ponadto sugeruje pewnego rodzaju wstępną certyfikację lub „szybką ścieżkę”, ponieważ pomogłoby to w zachęceniu do elastyczności w rozwoju.

„Moim zdaniem Zjednoczone państwo Wystąpił błąd, który następnie się powtarza Zjednoczone KrólestwoJest to klasyfikacja sztucznej inteligencji jako urządzenia medycznego. Oznacza to, że ponieważ nie mam żadnego pudełka organizacyjnego, w którym mógłbym to umieścić, wkładam to tak, jakby to był cewnik lub aparat EKG, aby móc rozpocząć proces Algorytm wspomagania decyzji. Muszę przeprowadzić badanie kliniczne i uzyskać taką samą pieczęć od FDA (Agencji Medycyny Stanów Zjednoczonych), jaką musi uzyskać maszyna szpitalna. To nie ma sensu, Algorytm to informacja„, wyjaśnia. Co więcej, ścieżka ta gwarantuje, że jest niezrównoważona i nieskalowalna.

Ekspert podkreśla zatem, że Europa ma szansę „lepiej to zrozumieć dzięki późniejszemu dostępowi do partii”. Nie oznacza to, że algorytmy AI są kontrolowane: „Jest oczywiste, że algorytmy AI podlegają kontroli sztuczna inteligencja Musi zostać zatwierdzony, monitorowany i uregulowany, ale nie musi przechodzić przez proces Znak CE „Jakby to było urządzenie fizyczne, co znacznie opóźnia innowacje”.

READ  ➤ Wirusowy quiz dnia: Jakie zwierzę widzisz? Odpowiedz i dowiedz się, jakim typem człowieka jesteś | test psychologiczny | Wskazówki | wirusowy | trend | Meksyk | MX | Meksyk„Fast Track” zachęcający do prędkości

Ponadto proponuje się utworzenie pewnego rodzaju „Szybka ścieżka” Lub wydawaj certyfikaty dla firm lub instytutów, aby pracować szybciej. „Będzie to bardzo ważne dla rozwoju tej technologii i będzie ku temu okazja”.

Do tych dwóch elementów dodajemy trzeci element związany z zasadą minimalizacji danych Europejskie prawo o ochronie danych (RODO, skrót w języku angielskim). Rozporządzenie to, jak podkreśla, zaleca wykorzystywanie w każdym dochodzeniu możliwie najmniejszej ilości danych. „Problem polega na tym, że pracując z… Nauczanie maszynoweCzasami odnajdujesz powiązania między danymi, o których wcześniej nie wiedziałeś. Zatem im więcej danych, tym lepiej.” Ignacy H. Medrano.


„Algorytmy sztucznej inteligencji muszą być zatwierdzone, monitorowane i regulowane, ale muszą przejść oznaczenie CE”.

Nie oznacza to jednak, że jest to wymówka dla firm, aby przejąć na własność dane – mówi. „W rzeczywistości można znaleźć korelacje w danych, które nie są znane, dopóki maszyna nie zacznie ich przeglądać”. Więc rozważ A Sztuczna inteligencja i prawo zdrowotne Muszę wziąć pod uwagę tę zasadę, aby zrobić „wyjątek”, aby nie był to hamulec.

Specjalista potwierdza, że ​​ta droga nie jest pozbawiona trudności, jednak nie da się jej osiągnąć spowalniając innowacje, bo odbijają się one na dostępie technologii do pacjentów. „Musimy mieć zabezpieczenia, ale problem z wyjściem poza to polega na tym, że nie oddajemy algorytmów w ręce ludzi, którzy ich naprawdę potrzebują, ponieważ chorują dzisiaj, a nie za pięć lat” – mówi.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub obserwacje instytucji lub pracowników służby zdrowia, informacje zawarte w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy, aby czytelnik konsultował wszelkie kwestie związane ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.