22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sztuczna inteligencja poprawiająca dobrostan zwierząt i jakość mleka koziego

Sztuczna inteligencja poprawiająca dobrostan zwierząt i jakość mleka koziego

dmc, Sikab I Boalfit Iprowadzone przez com.dcoopGrupa wykonawcza podjęła pierwsze kroki w celu ulepszenia mleka koziego, zwane opracowaniem narzędzia sztucznej inteligencji monitorującego wykorzystanie alternatyw terapeutycznych pochodzenia naturalnego w celu poprawy produkcji mleka koziego w Andaluzji (plik: GOPG -MA- 23-0002 ), Zdrowie4Got.

Głównym celem GO Health4Goat jest opracowanie narzędzia obliczeniowego (algorytmy uczenia się przez wzmacnianie), które pozwala obiektywnie rekomendować zastosowanie fitoterapii w celu poprawy dobrostanu zwierząt, produktywności i jakości mleka, a to z kolei pozwala na ograniczenie stosowania środków przeciwdrobnoustrojowych na fermach kóz mlecznych w Andaluzji.

Za cele szczegółowe uważa się:

1) Zbieranie i analizowanie oficjalnych danych z monitoringu mleka prowadzonych w gospodarstwach kóz mlecznych w celu oceny ich rozwoju pod względem wartości produkcyjnych, jakości mleka i dobrostanu zwierząt.

2) Zbadaj nowe kombinacje roślin lub ekstraktów roślinnych, które poprawiają stan zdrowia zwierzęcia, poprawiają zdrowie jelit (mikrobiom) i zmniejszają wpływ na środowisko hodowli kóz mlecznych.

3) Zbadanie obecności oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe i populacji bakterii w sektorze mleczarskim oraz ich potencjalny związek ze stosowaniem alternatywnych rozwiązań terapeutycznych. Zbierz informacje na temat efektywności żywienia białkiem w zależności od diety.

4) Opracowanie algorytmów sztucznej inteligencji w oparciu o uczenie się przez wzmacnianie poprzez automatyczne przechwytywanie danych o jakości mleka oraz czujników środowiskowych, które pozwalają na wydawanie konkretnych propozycji włączenia do diety ekstraktów roślin leczniczych.

Rasa kóz Malaguea w trybie dojenia.

Andaluzyjska Grupa Operacyjna została utworzona przez grupę andaluzyjskich firm i ośrodków badawczych, na czele której stoi najwyższej klasy spółdzielnia rolnicza Dcoop, największy producent oliwy z oliwek na świecie i jeden z głównych graczy w krajowym sektorze kóz mlecznych.

Uczestniczą w nim także firma technologiczna Boalvet AI, zajmująca się tworzeniem i świadczeniem usług komputerowych dla sektora rolno-spożywczego, Centrum Technologiczne w Kordobie Cicap i Centrum Badawcze DMC SL, których priorytetową linią badań i rozwoju jest badanie nowych otrzymywanych składników aktywnych ze źródeł naturalnych produktów roślinnych lub mikrobiologicznych o właściwościach bakteryjnych i za pośrednictwem tej grupy operacyjnej zamierzają udoskonalać swoje składniki pasz dla zwierząt, zwłaszcza mleka koziego. DMC Research będzie pełnić funkcję koordynatora technicznego projektu.

READ  Uratowanie warstwy ozonowej zmniejszyło również globalne ocieplenie| Nauki ścisłe