25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spojrzenie strażnika na gorące lato polityczne w Polsce: zmieniająca się pogoda | Redakcyjny

AW związku z tym, tego lata dla konserwatywno-nacjonalistycznego rządu w Polsce toczyła się normalna sytuacja. Wysiłki wprowadzające wywołały intensywne kontrowersje System zamówień Aby utrzymać sędziów w ryzach. A Kontrowersyjna nowa ustawa Grozi dalszym naruszeniem wolności mediów poprzez zakaz posiadania pozaeuropejskich firm nadawczych. Unia Europejska i Organizacja Narodów Zjednoczonych Angażują się w ostatnie antydemokratyczne manewry, mające na celu wzmocnienie dyktatorskiego uścisku Prawa i Sprawiedliwości (PiS). Ale mimo całej międzynarodowej krytyki PiS wyprzedza w wyborach rywali.

Jak dotąd bardzo znajomy. Ale sześć lat później PiS zdobył władzęPrzekształcenie Polski w twierdzę europejskiego liberalizmu, wraz z Węgrami, nie spełniło politycznej mantry, jaką kiedyś robił polaryzacyjny podręcznik partii. Warszawa w tym tygodniu Wycofany W sporze z sędziami groził, że stanie się kluczowym punktem w złych stosunkach z UE. Pod naciskiem Brukseli rozwiązał izbę Sądu Najwyższego – wypełnioną nominacjami politycznymi – która może reagować na wszelkie orzeczenia sądów. Polska poszła na skraj i najpierw zamrugała.

Tymczasem The Koalicja parlamentarna kierowana przez PiS Wśród sporów wokół nowej ustawy medialnej pojawiła się ona po wyborach w 2019 roku. W zeszłym tygodniu rząd został zmuszony do podjęcia działań Polegając Poparcie dla polityka Mavica, gwiazdy rocka, który będzie długoletnim krytykiem Jarosława Kaczyńskiego, prawdziwego lidera PIS. Notowania wyborcze partii spadają, co prowadzi do powrotu byłego przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Duskina do polskiej polityki. Powstań w poparciach Opozycja centrowa Platforma Obywatelska (PO). W przypadku braku stabilnej większości i ponieważ Senat znajduje się pod kontrolą opozycji, możliwe są przedterminowe wybory.

Dla tych, którzy doświadczają skutków wspieranych przez PiS wojen kulturowych w kwestiach takich jak prawa LGBTQ PoronienieTe ulepszenia dają powody do radości. W zeszłorocznych wyborach prezydenckich Niezależni obserwatorzy wyborów powiedzieli Udana kampania wyborcza Andrzeja Dudy była wspierana przez rząd i naznaczona „homofobią, rasizmem i mową nienawiści”. Każdy znak, że PiS schodzi z bezwzględnej i dzielącej drogi politycznej, jest mile widziany. Ale nowe burzliwe czasy to także wyzwanie dla opozycji.

READ  Białe hełmy jutro przekroczą polsko-ukraińską granicę i rozpoczną swoją humanitarną misję

Pan. Od 2015 roku PiS również dokonał znaczącego niedopatrzenia Redystrybucja bogactwa Poprzez programy społecznościowe i korzyści. Zyskały one powszechne poparcie poza biedniejszymi obszarami i bogatszymi miastami. Jesienią, zakładając, że można ją uzyskać za pośrednictwem parlamentu, rząd wprowadzi postrządowy. Platforma Obywatelska, obecnie zajmująca drugie miejsce w plebiscycie, nie odpowiedziała na nic porównywalnego. Rekord pana Duskina to rekord ekonomicznego liberała. Został wprowadzony na stanowisko premiera w latach 2007-2014 Plan oszczędnościowy. Ponieważ jego Wróć do pierwszego rzęduTusk skupił się na nietolerancji kulturowej rządu i złym traktowaniu epidemii rządowej. Ale kiedy nadejdą następne wybory, zrestrukturyzowana opozycja polska musi zaoferować ustępstwo gospodarcze, które zdobędzie serca i umysły poza socjalliberalnymi i najlepiej prosperującymi miastami kraju.