25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Spadek ceny Bitcoina po halvingu ujawnia zachowanie wielorybów

Spadek ceny Bitcoina po halvingu ujawnia zachowanie wielorybów

  • Aktywność wielorybów wokół Bitcoina utrzymywała się na wysokim poziomie przez ostatnie siedem dni
  • Wskaźniki techniczne wskazują na kilka dni o mniejszej zmienności w nadchodzących dniach

Po ogromnym wzroście wartości w dniu 19 kwietnia. Bitcoina [BTC] Czerwień zajaśniała ponownie zaledwie kilka godzin po długo oczekiwanej czwartej połowie. Ale w międzyczasie wieloryby poczyniły postępy, zwiększając swoją akumulację i polegając na swoim obecnym dobytku.

Wieloryby Bitcoin są aktywne

Na kilka godzin przed halvingiem ruch cen kryptowaluty stał się byczy, gdy jej wartość przekroczyła 65 000 dolarów. Ale scenariusz zmienił się wkrótce po zdarzeniu.

W momencie pisania tego tekstu cena Bitcoina wynosiła 63 777 dolarów, a kapitalizacja rynkowa przekraczała 1,2 biliona dolarów. W tym miejscu warto zauważyć, że MVRV BTC rósł w ciągu ostatnich kilku dni, co oznacza, że ​​coraz więcej inwestorów osiąga obecnie zyski.

Podczas gdy cena pozostawała niestabilna, główni gracze kryptograficzni wykorzystali okazję do zakupu. A właściwie według innego Tani Najwięksi posiadacze BTC w IntoTheBlock, posiadający ponad 0,1% całkowitej podaży, łącznie dodali do swoich zasobów 19 760 BTC po średniej cenie 62,5 tys. dolarów.

Analiza danych Santiment przeprowadzona przez AMBCrypto ujawniła również zwiększoną aktywność wielorybów wokół BTC, o czym świadczy wzrost liczby transakcji wielorybniczych.

Czy presja zakupowa pomoże BTC osiągnąć wzrost?

Następnie AMBCrypto przyjrzało się CryptoQuant Dane Aby sprawdzić, czy presja zakupowa na BTC jest wysoka, czy nie. Odkryliśmy, że rezerwy Bitcoina gwałtownie spadły w ciągu ostatnich siedmiu dni.

W momencie pisania tego tekstu rezerwy Bitcoinów wynosiły 1,92 miliona Bitcoinów.

Co więcej, zarówno Coinbase Premium, jak i BTC Funds Premium były na zielono, co oznacza, że ​​wśród inwestorów instytucjonalnych i amerykańskich przeważały nastroje zakupowe. Może jednak minąć trochę czasu, zanim zwiększony popyt przełoży się na wzrosty, ponieważ niektóre inne wskaźniki wyglądały niedźwiedzio.

READ  Gwiazda Forda trafia do sprzedaży w Hiszpanii i zaczyna niepokoić amerykańską markę

Na przykład niezrealizowane zyski i straty netto Bitcoina (NUPL) wskazują, że inwestorzy znajdują się na etapie „wierzenia”, w którym znajdują się w stanie wysokich niezrealizowanych zysków. Ponadto w momencie pisania tego postu jego aSORP był na minusie. Oznaczało to, że więcej inwestorów sprzedawało z zyskiem.

W środku hossy może to oznaczać szczyt rynku.


Czy Twój portfel jest zielony? Zobacz Kalkulator zysku Bitcoina


Następnie AMBCrypto przeanalizowało dzienny wykres BTC, aby sprawdzić, czy kryptowaluta wyemituje zielone sygnały w krótkim okresie. Ustaliliśmy, że zarówno Indeks Względnej Siły (RSI), jak i Indeks Przepływu Pieniędzy (MFI) wykazują tendencję spadkową poniżej poziomów równowagi.

Co więcej, przepływ pieniędzy Chaikin (CMF) również odnotował niewielki spadek.

Wszystkie te wskaźniki wskazywały, że inwestorzy mogą zobaczyć kilka dni powolnego ruchu, zanim cena Bitcoina ponownie stanie się zmienna.

To jest maszynowe tłumaczenie naszej wersji angielskiej.