28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Sekretarz Obrony USA uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19

Sekretarz Obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin

Sekretarz Obrony USA, Lloyd Austin ogłosił, że po wykryciu łagodnych objawów choroby uzyskał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19 Powiedział, że wznowi swoją działalność online podczas prowadzenia pięciodniowej kwarantanny.

„Dzisiaj rano uzyskałem pozytywny wynik testu na COVID-19. Zamówiłem test dzisiaj po wystąpieniu objawów w domu. Moje objawy są łagodne i postępuję zgodnie z zaleceniami lekarza „Austin powiedział na swoim oficjalnym profilu na Twitterze, że cieszy się wakacjami.

Ponadto, Deklaruje, że jego działalność nie zostanie sparaliżowana, ponieważ planuje uczestniczyć w faktycznie zaplanowanych spotkaniach Zapowiedział, że pracownicy służby zdrowia zaczęli już śledzić wszystkie jego bliskie kontakty.

Moje ostatnie spotkanie z prezydentem (Bidenem) odbyło się we wtorek, 21 grudnia, ponad tydzień przed pojawieniem się moich objawów. Tego ranka powiedziałem negatywnie. Nie byłem w Pentagonie od czwartku, spotykałem się krótko z kilkoma pracownikami.’, wyjaśnił.

Austin, z pełną szczepionką i szczepionką przypominającą, które otrzymał na początku października, powiedział, że szczepienie „złagodziło infekcję niż byłaby” w przypadku braku schematu leczenia.

„Szczepionki działają i będą nadal stanowić wojskowy wymóg medyczny dla naszej siły roboczej. Nadal zachęcam wszystkich, którzy kwalifikują się do otrzymania dawki przypominającej, aby ją otrzymać.”, zostało potwierdzone.

Biden zagrał Lloyda Austina
Biden zagrał Lloyda Austina

Stany Zjednoczone odnotowują „bliski pionowy wzrost” przypadków koronawirusa Ze zmiennym postępem OmicronGłówny doradca Białego Domu w walce z epidemią powiedział w niedzielę, że szczyt infekcji może nastąpić za kilka tygodni, Antoniego Fauciego.

„Zdecydowanie jesteśmy w trakcie bardzo gwałtownego wzrostu liczby przypadków” – powiedział główny epidemiolog rządu USA w programie. w tym tygodniuz serii ABC, i skróć to Zwiększony wskaźnik infekcji jest „naprawdę bezprecedensowy”.

Z wariantem Omicron, który szturmem podbija świat, W piątek w Stanach Zjednoczonych zgłoszono ponad 440 000 nowych przypadków COVID-19, o prawie 200 tys. więcej niż w szczycie w lutym ubiegłego roku.

READ  Papież u aniołów: prawda Jezusa nas wyzwala

Ale Fauci powiedział, że doświadczenie z Południowej Afryki, gdzie szczep odkryto po raz pierwszy pod koniec listopada i szybko osiągnął szczyt, a następnie równie szybko zanikł, daje pewną nadzieję.

Tymczasem sekretarz edukacji USA, Miguel Cardona, potwierdził w tę niedzielę, że pomimo wzrostu liczby zachorowań na wirusy w kraju, celem jest utrzymanie szkół otwartych dla uczniów do osobistego uczęszczania, chociaż przyznał, że mogą wystąpić pewne problemy na początek roku ze względu na wzrost przypadków COVID-19.

„Postawiliśmy bardzo jasno: Oczekujemy, że szkoły będą otwarte w pełnym wymiarze godzin, aby uczniowie mogli przybyć osobiście. Pamiętamy wpływ zamknięcia szkół w zeszłym roku”Cardona powiedziała w wywiadzie dla telewizji sieciowej Lis.

Cardona przyznała jednak, że mogą wystąpić problemy „zwłaszcza w tym tygodniu”, kiedy uczniowie planują wrócić na zajęcia po świętach Bożego Narodzenia.

W szczególności zwrócił uwagę, że najnowsze dane wskazują, że Od 5% do 10% personelu szkolnego stwierdziło, że nie będzie mogło chodzić do szkoły, ponieważ zostali zarażeni w poniedziałek.

Cardona nalegała na skuteczność szczepionek dostępnych w kraju dla osób powyżej 5 roku życia, zauważając, że tam, gdzie „wskaźnik szczepień” jest wysoki, jest mniej zakłóceń „w szkołach”.

W rzeczywistości wiele okręgów szkolnych w Stanach Zjednoczonych opóźniło dni powrotu do szkoły, aby wszyscy uczniowie i nauczyciele mogli przystąpić do testów przedszkolnych.

(z informacjami z Europa Press)

Czytaj: