10 maja, 2024

River and Night w stroju legendy przeciwko Enzo Francescoli Polska

Trybuny były pełne fanów Rivers. Chcieli zobaczyć swój zespół w akcji. Mecz rozpoczął się na korzyść Argentyny. Za 37 minut Norberto Alonso umiejętnie wykonał rzut wolny i podwyższył na 1:0. Szczęście „millenario” nie trwa długo, gdyż po przerwiePolak Andrzej Pankol wyrównał wyniki.

Spotkanie z Polską było dla rzeki permanentną przeszkodą. Gdy wychodzili na prowadzenie, Polska zremisowała, a gdy ponownie wychodzili na prowadzenie, Polacy ponownie ich przewyższyli.

Jednak wieczór uśmiechnął się do Enzo Francescoli, który pokazał talent i klasę i przejął grę. Krótko po zdobyciu bramki przez Pangola, Urugwajski „El Principe” przyjął podanie od Antonio Alzamendiego i umieścił Riverę na tablicy wyników. Ale na tym historia się nie kończy: Polska odpowiedziała szybko i w ciągu dwóch minut, w 25. i 27. połowie drugiej połowy, Gole Wodzimierza Smolarka i Zbigniewa Bońka zmieniły wynik. Porażka 3:2 wydawała się śmiertelnym ciosem dla „Millanario”, ale River nie poddawał się.

„Bambino” starało się dorównać jakością swoim graczom. Więc, Franciscoli ponownie pojawił się na scenie i po dośrodkowaniu podwyższył na 3:3.Niezadowolony z bilansu, chciał doprecyzować swoją tożsamość jako kandydata na „milionera”. I tak pozostało: w 44. minucie drugiej połowy Ramon Centurion podwyższył na 4:3 dla River po podaniu Francescoli.

Urugwajczyk Enzo Francescoli strzelił zwycięskiego gola dla River Plate. Zrobi to z historycznym Chile, które na zawsze zapisze się w pamięci klubu.

Enzo Francescoli z Chile do Polski

Polska desperacko szukała remisu. Kiedy rzeka Postawił na porządek i kontrę. Kiedy zegar wskazywał 48 minut drugiej połowy, Potem nastąpiła nieśmiertelna akcja wieczoru: kopnięcie znad głowy Enzo Francescoli. Po wąskim rzucie wolnym Alonso głową trafił Oscar Ruggeri. Francescoli trzymał go na piersi i bez wahania oddał błyskotliwe kopnięcie z roweru w prawy górny róg polskiej bramki.

READ  Nowa usługa OTT dla Polski

Gol Francescoli wywołał szaleństwo w Jose Marii Minelli. Fani Rivera wstali i oklaskiwali twórczość Urugwajczyka, która zapewniła River zwycięstwo. Po 36 latach Kopnięcie znad głowy Francescoliego nadal jest jednym z najbardziej zapamiętywanych zagrań fanów River Plate. Wspaniały gol, który dał tylko zwycięstwo „Millanario”, Ale spłonął na pamiątkę argentyńskiego futbolu.