12 maja, 2024

Reprezentacja Polski w siatkówce kobiet pokonała Dominikanę w serii Ligi Narodów

W kontynuacji rozgrywek Ligi Narodów siatkarska drużyna Dominikany kobiet przegrała z Polską 3 sety do 1.

Reprezentacja Polski, zajmująca ósme miejsce na świecie, wygrała dwa pierwsze sety 25:23, 30:28, przegrała trzeciego 23:25 i wygrała czwartego 25:17.

Dominikana, zajmująca 8. miejsce na świecie, odpocznie w tę środę i powróci do akcji w czwartek, kiedy zmierzy się z Włochami o 8:30 (czasu dominikańskiego).

Dla Polski było to trzecie zwycięstwo i musieli bardzo ciężko walczyć, zwłaszcza blokiem i obroną, aby wygrać mecz na swoją korzyść.

Magdalenie Stysiak w ataku zwyciężczyni udało się zdobyć 28 punktów, za nią uplasowała się Olivia Rosenski z 18 i Agnieszka Korneluk z 11 punktami.

Braelynn Martinez miał 20 punktów, Kayla Gonzalez miał 19 punktów, Yoncaira Pena miał 14 punktów, a Jiniri Martinez miał 7 punktów dla zespołu Karaibów, który jest teraz (2-3).

Drużyna kreolska miała w swoich szeregach gwiazdę libero Brendę Castillo w swoim debiucie, która nabierze rytmu skoków do kolejnych wyzwań.

W pierwszych dwóch setach Polki dzielnie walczyły z rywalkami i wygrały seta. Pierwszy miał 25-23, jednak drugi musiał przekroczyć zakres 30-28.

Polacy zdominowali rywali dzięki swoim blokom bardzo wysokich zawodników, a także silnej obronie na boisku.

W trzecim dominikanie zawsze prowadzili na tablicy wyników z niewielką przewagą, która oscylowała między trzema lub czterema punktami, 11-8 i 18-16. Polska wyrównała jednak z 20 punktami. Nivarka Marte dała jej prowadzenie 21:20.

Spotkanie zakończyło się remisem przy 23, a dzięki niesamowitej obronie Vielka Peralta połączyła siły z Niverką Marte i Yonkairą Peñą, tworząc niespodziewaną reprezentację Polski, a Dominikanie wygrali seta 25:23.

W czwartym meczu zwycięzcy objęli prowadzenie 11:7, a dobrze skoordynowany atak i dobra praca w obronie sprawiły, że przeciwnicy mieli kłopoty.

Polacy w końcówce kwarty wykonali trzy wymiany w ataku, 4:0, 4:0 i 5:0, aby rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść.

READ  Grupo Laur podpisało umowę partnerską z litewską firmą Honor na budowę 1300 domów w Polsce.