15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Rambo Al Cervantino 50 – Polska w pro newsletterach

Guanajuato, Gto., 30 czerwca 2022 r..- pokazać Cervantino idzie 50Wyprodukowany przez Państwowy Instytut Kultury będzie kolejnym zaproszonym krajem PolskaZostanie zaprezentowany 1 lipca wraz z małym dniem muzyki i sztuk wizualnych.

Polska w Guanajuato Omówione zostaną wystawy: „Mistrzowie plakatu polskiego. Metafora wizualna i teratologia „i” Bolska Architectura. 24 Najlepsze Instalacje Architektury Współczesnej w Polsce”, które zmieszczą się odpowiednio w Museo Casa Diego Riviera i Museo Conte Rule; Jak również czytanie fortepianu Ivana Fikurovej w Muzeum Palacio de los Podores.

„Mistrzowie plakatu polskiego” to wystawa realizowana przez Ambasadę RP w Meksyku w połączeniu z Międzynarodowym Finałem Plakatu w Meksyku, która gromadzi ponad 40 reprezentatywnych plakatów z różnych epok jednej z najbardziej uznanych wypowiedzi . Polerowanie grafiki.

W latach 60., wraz z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie i międzynarodowym finałem plakatu w stolicy Polski, polski plakat stał się nieodzownym światowym markerem, ośrodkiem twórczym, który przyciągał talenty z całego świata.

Na wystawie ważne miejsce zajmuje teratologia, źródło twórcze oparte na tworzeniu obrazów z wyimaginowanych sprzeczności: przerysowanych lub powiększonych części ciała oraz fuzji człowieka i maszyny, m.in. Nie zabrakło również dzieł wybitnych mistrzów, takich jak Wiktor Gorka, znany jako „Ojciec polskiego plakatu”, Walter Swirez, Michislov Korovsky i Henrik Tomasovsky.

„Architektura Bolska” to z kolei wystawa zarysowująca panoramę współczesnej polskiej architektury, na którą składają się 24 wybitne projekty wybudowane lub wskrzeszone w XXI wieku.

Model ten obejmuje obiekty kultury, takie jak Filharmonia im. Myclava Karlovicha, Teatr Szekspirowski w Gdańsku, Narodowa Sala Muzyki we Wrocławiu czy Nowe Muzeum Śląskie; Obiekty sportowe takie jak Stadion Arena Gdańsk czy terminale transportowe, takie jak rewitalizacja Portu Lotniczego Lublin czy Dworzec Centralny we Wrocławiu.

Młody pianista Ivan Fikurova, członek Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Guanajuato i aktywny muzyk, wystąpi w dniu Polski w Guanajuato. Połącz ze sobą walce, kostki i masochizmy dzieł słynnego polskiego geniusza romantyzmu Fryderyka Sobina oraz Moritza Moskovsky’ego i Karola Simanowskiego.

READ  Rząd kupuje w Polsce 2,4 mln szczepionek, mimo ponad 250 mln ubezpieczonych

Uroczyste otwarcie Polski w Guanajuato odbędzie się w najbliższy piątek 1 lipca o godzinie 17:00 w Muzeum Casa Diego Riviera, a recytacja z Ivanem Fikurovą rozpocznie się o 19:00. Wstęp na oba wydarzenia jest bezpłatny.

Cervantino idzie 50
Polska w Guanajuato

1 lipca 2022 r

Wyrażenie
Polscy mistrzowie plakatu
Metafora wizualna i teratologia

Muzeum Dom Diego Riviera
Stała: 14 sierpnia 2022

Wyrażenie
Polska. Architektura
24 najlepsze instalacje współczesnej architektury w Polsce

Muzeum Władzy Hrabiego
Stała: 28 sierpnia 2022

Czytanie na fortepianie
Iwan Figueroa
Od Sopina do Simanowskiego
Muzeum Pałacu Mocy

Otwarcie wystawy: 17:00 (Museo Casa Diego Riviera)
Czytanie fortepianowe: 19:00
Wstęp wolny