15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Putin i Łukaszenko rozmawiają o sytuacji na granicy białorusko-polskiej

(CNN) – Kreml poinformował we wtorek w oświadczeniu, że prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko omówili sytuację na granicy białoruskiej z Polską i Litwą.

„Prezydenci wymienili też poglądy na temat sytuacji uchodźców na granicy białorusko-polskiej i białorusko-litewskiej” – powiedział Kreml.

Przywódcy omówili szereg kwestii związanych ze „współpracą dwustronną”, w tym „celem dalszego wzmacniania wzajemnie korzystnych procesów integracyjnych”.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział dziś dziennikarzom na konferencji, że Rosja „ściśle monitoruje” sytuację na granicy białorusko-polskiej.

„Sytuacja jest z pewnością napięta, niebezpieczna i wymaga bardzo odpowiedzialnego zachowania wszystkich zaangażowanych stron. W tej sytuacji najważniejsze jest życie i zdrowie dużej liczby osób, które zgromadziły się na granicy. to – powiedział Pieskow.

„Oczywiście bardzo się tym martwimy” – dodał.

READ  Bruksela ostrzega przed „problemami strukturalnymi” w Polsce i na Węgrzech