23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Premier Tusk: „Wkraczamy w epokę przedwojenną”

Premier Tusk: „Wkraczamy w epokę przedwojenną”

Ostre słowa polskiego premiera na temat sytuacji na Ukrainie i na starym kontynencie. Tusk kładzie następnie nacisk na inwestycje w bezpieczeństwo. Co najmniej jedna osoba zginęła w ataku sił ukraińskich w Biełgorodzie w Rosji.

Reklama

Premier Polski Donald Tusk nawoływał kraje europejskie Zwiększ inwestycje w bezpieczeństwo i pomoc dla Ukrainy.

Tusk dosłownie podczas swojego wystąpienia komentował: „Jeśli Ukraina zostanie pokonana przez Rosję, nikt w Europie nie będzie mógł czuć się bezpiecznie„.

O tym mówił polski przywódca w przemówieniu dla europejskich mediów Kontynent wkracza w „erę przedwojenną”. I przez ponad dwa lata wojna była rzeczywistością, a nie abstrakcyjną ideą. Tusk powiedział, że najbliższe dwa lata „zadecydują o wszystkim”.

Zełenski: „Brońmy kontynent jako całość”

Interwencja Tuska przyszła później Jedna z największych ofensyw Rosji Przeciwko infrastrukturze elektroenergetycznej Ukrainy.

– powiedział w piątek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski Ochrona tych celówTo jest ważne Nie tylko dla naszego kraju, ale także dla naszych sąsiadów Kontynent jako całość„.

Zełenski stwierdził, że „wyraźnie wskazuje to, że Rosja chce powtórzyć katastrofę Kakowskiego”, kiedy pękła tama i zalała duże obszary.

Elektrociepłownia Żmiów została całkowicie zniszczona

Centernerco to potwierdziło Elektrociepłownia ŻmiówW obwodzie charkowskim Całkowicie zniszczony Po rosyjskim bombardowaniu 22 marca.

Obecnie sprzątają i zbierają gruz w Słobożanskoje niedaleko miasta Żmiów, po czym zostanie ustalony rozmiar zniszczeń.

To jest jeden Największe elektrownie w obwodzie charkowskim i jedna z największych elektrociepłowni na Ukrainie.

Atak w Biełgorodzie: Zginął co najmniej jeden obywatel Rosji

W tym samym czasie, Ukraina intensyfikuje ofensywę przeciwko celom na terytorium Rosji. W piątek w mieście Biełgorod. Jeden zmarł Według lokalnych władz dron uderzył w budynek mieszkalny.

W nocy A Masowy atak dronów przeciwko miastu.