22 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pozytywne efekty tygodnia bez mediów społecznościowych – DW – 08.05.2024

Pozytywne efekty tygodnia bez mediów społecznościowych – DW – 08.05.2024

Wąska talia, okrągły tyłek, szczupłe nogi: ze względu na ich ciągłą obecność wielu młodych ludzi nie może uciec od ideałów piękna szerzonych przez portale społecznościowe, takie jak Instagrama I TikToka.

Istnieją również szczególnie niebezpieczne trendy, takie jak tzw. „szczelina udowa”, czyli szczelina, która powstaje u bardzo szczupłych kobiet pomiędzy górną wewnętrzną powierzchnią ud. To wyzwanie, które krąży po Internecie od niemal dekady i ponoć jest możliwe do osiągnięcia dzięki ciężkim treningom i restrykcyjnej diecie.

Ostatnio „szczelina między nogami” jest często nazywana „nogami”, ponieważ szczelina między nogami jest szczególnie widoczna podczas noszenia obcisłych skarpetek lub ciasne spodnie wąski. Nie jest jasne, czy szczęśliwa różnica nie jest osiągalnym lub pożądanym celem dla zdecydowanej większości kobiet o prawidłowej wadze. Na przykład Google sugeruje pytania typu „Czy szczelina między udami jest zdrowa?” Lub „Jak uzyskać przerwę między nogami?”

Ale to nie jedyne wyzwanie estetyczne: w „wyzwaniu talii” ta część ciała musi być na tyle wąska, aby inna osoba mogła objąć ją ramieniem i napić się z butelki z wodą.

Czasami presja jest bardziej subtelna: „co jem w ciągu dnia” to kolejny popularny i trwały trend, który można spotkać na Instagramie i TikToku. Przywiązane do niego młode kobiety dokładnie zapisywały, co jadły w ciągu dnia. W sumie nie widać, czy dali się pokusić, czy nie, ale raczej długą serię dań bezcukrowych i bogatych w białko.

Prawdą jest, że istnieje również tendencja w tym kierunku „pozytywność ciała”Czyli pozytywna akceptacja swojego ciała niezależnie od tego czy jest gruba, szczupła czy niepełnosprawna. Jednak w zależności od zachowań wyszukiwania użytkownika, tego typu treści w ogóle nie są wyświetlane, ponieważ algorytm sugeruje treści na podstawie konsumpcji internauty.

Nawet tydzień odpoczynku daje widoczne efekty

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie York w Toronto w Kanadzie odkryło skutki abstynencji portale społecznościowe Po krótkim czasie. Według badania już po tygodniu nieobecności na tych platformach udało się podnieść samoocenę młodych kobiet i ich pozytywne nastawienie do własnego ciała.

READ  Izba Reprezentantów zatwierdza ustawę o dochodach 2022; Idzie do Senatu - El Financiero

Projekt publikowany jest w specjalistycznej bazie danych Bezpośredni Nauka66 młodych uczniów zostało podzielonych na dwie grupy. Jeden z nich regularnie korzystał z treści w mediach społecznościowych, drugi zaś musiał się od nich powstrzymać przez tydzień.

Wcześniej uczestnicy zostali zapytani, czy są zadowoleni ze swoich ciał i czy chcieliby pozować jako modelki. Tydzień później zapytano ich ponownie. Poprawił się obraz ciała kobiet, które wzięły tydzień wolnego. Efekt był szczególnie wyraźny u kobiet, które zinternalizowały ideał szczupłości.

Zdaniem autorów badania tak widoczne efekty rzadko obserwuje się w testach psychologicznych. Możliwe jednak, że to nie tylko przerwa zaowocowała lepszymi wynikami, ale także zmiana zachowania w czasie wolnym. Zamiast zajmować się telefonami komórkowymi, uczestnicy mogli spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu, z przyjaciółmi lub ćwiczyć. Wszystkie te działania przyczyniają się do poprawy zdrowia psychicznego.

Co w tej sprawie robią platformy?

Środki mające na celu zwalczanie tego problemu wydają się jak dotąd ograniczone. Wielu młodym ludziom może być trudno trzymać się z daleka od mediów społecznościowych. Czas poświęcany na treści stale rośnie od lat.

W styczniu 2024 r. Meta ogłosiła, że ​​zacznie ukrywać przed młodymi ludźmi nieodpowiednie treści na Facebooku i Instagramie, o ile będą one wskazywały prawidłowy wiek.

Przepisy często zawodzą. Na przykład unijna ustawa o usługach cyfrowych ma na celu ochronę nieletnich w Internecie przed szczególnie problematycznymi treściami, takimi jak gloryfikacja zaburzeń odżywiania. Ten europejski środek nakłada na operatorów obowiązek ukrywania lub usuwania treści tego typu.

Jednak badanie przeprowadzone przez Reset.tech wykazało, że usunięto najwyżej tylko 30 procent problematycznych treści. Szczególnie słabo radził sobie TikTok, wycofując znacznie mniejszy odsetek. Pozytywne jest to, że etykieta lub hashtag „Legginglegs” zostały już zakazane.

READ  Te ptaki nurkują synchronicznie podczas zaćmienia Księżyca

(ms/piasek)