14 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Poznaj wpływ sztucznej inteligencji na weterynarię

Poznaj wpływ sztucznej inteligencji na weterynarię

Wyniki niedawnego badania przeprowadzonego przez Digitail we współpracy z American Animal Hospital Association (AAHA) ukazują zachęcający obraz rosnącego wykorzystania i pozytywnego postrzegania sztucznej inteligencji w tej dziedzinie.

Wśród najważniejszych wniosków z badania Wzrost wykorzystania narzędzi AI przez lekarzy weterynarii o oszałamiające 39,2% respondentów przyznało, że używa go w różnych obszarach swojej praktyki, jak wspomniano w portalu weterynaryjnego.

Od interpretacji obrazów i zdjęć rentgenowskich po automatyzację zadań administracyjnych i przepisywanie mowy na tekst – sztuczna inteligencja stała się nieocenionym sojusznikiem w poprawie wydajności i dokładności w opiece nad zwierzętami.

Najważniejszym elementem badania jest wyraźne przyszłe zainteresowanie integracją sztucznej inteligencji z praktyką weterynaryjną Chęć włączenia tych narzędzi do swojej codziennej rutyny wyraziło 38,7% uczestników. Entuzjazm ten opiera się na przekonaniu, że sztuczna inteligencja może nie tylko zwiększyć przychody i satysfakcję pracowników, ale także poprawić utrzymanie klientów i zapewnić przewagę konkurencyjną klinikom weterynaryjnym.

Ponadto konsultowane źródło potwierdza, że ​​A Istnieje bezpośredni związek pomiędzy wykorzystaniem sztucznej inteligencji a bardziej pozytywnym postrzeganiem jej wartości w weterynarii. Ci, którzy osobiście doświadczyli tej technologii, są bardziej optymistyczni co do jej zalet i zastosowań. (Wczytaj Z kontekstem hodowlanym: Sztuczna inteligencja do wczesnego wykrywania chorób).

Do najczęściej wymienianych korzyści wynikających z integracji AI należą: Zwiększ produktywność, oszczędź czasZmniejszenie obciążeń administracyjnych Większa skuteczność w diagnozowaniu i leczeniu zwierząt.

Ale, W badaniu wskazano również kluczowe obawy związane z przyjęciem sztucznej inteligencji, niezawodnością i dokładnością systemów sztucznej inteligencji oraz bezpieczeństwem danych Według portalu weterynaryjnego są to główne punkty budzące obawy uczestników badania.

Pomimo tych obaw wyniki wskazują na wyraźny nacisk na przyjęcie sztucznej inteligencji w weterynarii. Czynniki takie jak dostępność studiów przypadków, odpowiednie szkolenia i pozytywne doświadczenia osobiste mogą odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu tej tendencji.

Oprócz wspomnianych wcześniej zalet sztuczna inteligencja otwiera także nowe horyzonty w diagnostyce i leczeniu chorób u zwierząt. Dzięki zaawansowanym algorytmom i systemom uczenia maszynowego sztuczna inteligencja może analizować duże ilości danych medycznych i stawiać trafniejsze diagnozy I szybko.

READ  Używanie chwastów wzrosło o 52% podczas pandemii

Oznacza to, że lekarze weterynarii mogą zapewnić swoim pacjentom bardziej spersonalizowaną i skuteczną opiekę, poprawiając ich jakość życia i ogólne samopoczucie. (Wczytaj Z kontekstem hodowlanym: Jak wykorzystać sztuczną inteligencję do klasyfikacji owiec).