2 lipca, 2024

Powrót Gilasa Philippinesa przeciwko Polsce wcześniej w październiku nie powiódł się

Justin Brownlee z Gilas Pilipinas broni Jeremy’ego Sochana z Polski podczas meczu treningowego. Fot. Wojciech Figarski / Polski Związek Koszykówki

Maszyna do powrotu Gilasa Pilipinasa ponownie nie działała w niedzielę rano (czasu manilskiego) w trzecim i ostatnim towarzyskim meczu, którego celem było zakwalifikowanie się do igrzysk olimpijskich FIBA.

The Nationals nie odnieśli zwycięstwa w Europie, zanim weszli do niezwykle ważnego TCO w Rydze na Łotwie i spadli na 15. miejsce na świecie, Polska, z wynikami 82-80, w atmosferze Sosnowicza, która wyśle ​​​​zespół na lato do Paryża. Igrzyska olimpijskie pod koniec przyszłego miesiąca.

Justin Brownlee po raz kolejny prowadził Gilas, kończąc z 30 punktami. Dwight Ramos dwa dni temu miał 16 punktów i dziewięć zbiórek po tym, jak strzelił cztery gole w przegranej z Turcją w EuroBasket.

Przeczytaj: Moralne zwycięstwa nie liczą się dla Gilasa Pilipinasa podczas przygotowań do OQT

Na niecałe trzy minuty przed końcem ostatniej tercji Filipińczycy podbili Ramosa i prowadzili 82-77.

Gilas miał 1:43 do zdobycia gola, ale rzut wolny Chrisa Newsome’a ​​i kosz CJ Pereza w końcówce to jedyne akcje, jakie Nationals zdołali wykonać w tym okresie.

June Mar Fajardo dodał 10 punktów, a Kai Sotto zebrał 8 i 11 zbiórek, a Filipiny zwyciężyły 1:2 (wygrana-porażka) w meczach przedsezonowych dla OQ.

Dzięki zrównoważonemu atakowi Brownlee, Ramosa, Fajardo i Kai Soto Filipiny od samego początku dobrze prezentowały się, osiągając godny pochwały występ, zdobywając dziewięciopunktowe prowadzenie w pierwszej kwarcie.

Jednak kilka dobrych występów Gilasa i błędy w drugiej kwarcie, które wielokrotnie powodowały, że Polacy pod wodzą Jeremy’ego Sochana trafiali na cele charytatywne, okazały się zamachem, którego potrzebowali gospodarze, aby stworzyć przewagę, której Nationals nie byli w stanie zamknąć.

PRZECZYTAJ: Gilas Pilipinas przegrywa z Turkiye na treningu przed październikiem

Michał Sokołowski i Aleksander Bałcherowski prowadzili drużynę Czerwonych i Białych z odpowiednio 21 i 10 punktami. Sochan, który gra w NBA w drużynie San Antonio Spurs, dodał osiem punktów.

READ  Euro 2020: Polska wyrównuje 1:1 w Rosji | Wiadomości piłkarskie

Polacy przygotowują się także do kolejnych regularnych kwalifikacji w Walencji w Hiszpanii. Tam zmierzą się z Finlandią i Bahamami o szansę na zmierzenie się ze zwycięzcami drugiej grupy, do której należą Liban, Angola i tradycyjna potęga Hiszpania.

Jedyne zwycięstwo Gilasa miało miejsce w zeszłą niedzielę w trzymeczowym meczu towarzyskim z przyjezdnymi Taiwan Mustangs.

11-osobowy skład Filipin zmierzy się z Łotwą i Gruzją w grupie A turnieju OQT w Rydze, który rozpocznie się o północy 2 lipca (czasu manilskiego).

Zarówno Łotwa, jak i Gruzja zakończyły swoje mecze testowe. Gospodarze TCO, zajmujący 6. miejsce na świecie, zakończyli mecz 1:1 zwycięstwem z Egiptem i porażką z Finlandią. Gruzini ze swojej strony ponieśli porażkę z Włochami i Kamerunem, zanim ostatecznie zwyciężyli z Egiptem.

Znaki:

Polska: Sokołowski 21, Balcerowski 10, Pluta 8, Sochan 8, Ponitka 7, Zyszkowski 6, Milicec 5, Dziwa 5, Michalak 5, Nizioł 5, Mazurczak 2, Żołnierewicz 0.

Filipiny: Brownlee 30, Ramos 16, Fajardo 10, Soto 8, Newsom 6, Aguilar 4, Tamayo 4, Perez 2, Aftana 0, Quiambao 0.

Nie można zapisać Twojej subskrypcji. Spróbuj ponownie.

Twoja subskrypcja zakończyła się pomyślnie.

kwarty punktowe 16-23, 41-38, 58-56, 82-80.