3 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Pomimo niechęci, pięć krajów Europy Wschodniej zaakceptowało ukraińską umowę zbożową

Pomimo niechęci, pięć krajów Europy Wschodniej zaakceptowało ukraińską umowę zbożową

Ukraińskie statki zbożowe (REUTERS/Umit Bektas)

Komisja Europejska poinformowała w piątek, że Polska, Węgry, Bułgaria, Rumunia i Słowacja mimo niechęci zaakceptowały zawieszenie ceł i podatków na ukraińskie zboże importowane przez Unię Europejską (UE).

Zamawiać”Zasadniczo osiągnięto porozumienia z Bułgarią, Węgrami, Polską, Rumunią i Słowacją w sprawie produktów rolnych z Ukrainy.Komisarz ds. handlu Łotysz Valdis Dombrovskis zauważył na Twitterze.

Po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę Bruksela uzgodniła z Kijowem zawieszenie ceł i ceł na zboże z Ukrainy, jednego z wiodących światowych producentów zboża, którego krucha gospodarka jest zależna od tego sektora.

Jednak do połowy kwietnia br. Polska, Węgry, Słowacja i Bułgaria Zakazali importu zboża i innych produktów rolnych z Ukrainy, podsycając napięcia z Komisją Europejską, która kieruje polityką handlową krajów UE.

Porozumienie osiągnięte w piątek”Potencjał eksportowy Ukrainy musi zostać zachowany, aby nadal mógł żywić świat i zapewniać środki do życia naszym rolnikom.”, podkreśliła na Twitterze przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula van der Leyen.

Napięcia między Kijowem, Brukselą i kilkoma rządami Europy Wschodniej pojawiają się przed wygaśnięciem umowy między Ukrainą a Rosją na eksport zboża przez Morze Czarne 18 maja. Jego odnowienie jest niepewne.

(z informacji z AFP)

Kontynuuj czytanie:

Rosyjskie bombardowania na Ukrainie zabijają ponad 20 cywilów, w tym troje dzieci
Ukraina ogłosiła, że ​​jest gotowa do kontrofensywy przeciwko rosyjskiej inwazji
Ponad 20 rosyjskich żołnierzy zmarło w wyniku zatrucia w okupowanym ukraińskim mieście Melitopol.
READ  Migranci starają się przedostać do Polski; Białoruś uniemożliwia ich powrót