25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski parlament debatował nad czterema propozycjami dotyczącymi aborcji

Polski parlament debatował nad czterema propozycjami dotyczącymi aborcji

W najbliższy czwartek w polskim parlamencie odbędzie się długo oczekiwana debata na temat liberalizacji rygorystycznego prawa aborcyjnego.

Reklama

Tradycyjnie katolicki kraj Jedno z najbardziej restrykcyjnych przepisów aborcyjnych w EuropiePrawda jest jednak taka, że ​​wiele kobiet przerywa ciążę w domu za pomocą tabletek przysłanych z zagranicy.

Rozważą to legislatorzy niższej izby parlamentu Cztery różne propozycje W ten czwartek. Obecnie aborcja jest regulowana Ustawa z 1993 rZnajdowała się ona pod silnym wpływem Kościoła katolickiego, a po wyroku Trybunału Konstytucyjnego została dodatkowo ograniczona. 2020 Zapobiega aborcji w przypadku wad płodu.

Polski premier Donald Tusk, który objął urząd w grudniu po ośmiu latach rządów konserwatystów, obiecał zalegalizować aborcję. Do 12. tygodnia ciążowy. Tusk powiedział, że decyzję powinna podjąć kobieta, a nie „ksiądz, prawnik czy członek partii”.

Wielu wyborców Tuska liczyło na szybkie rozwiązanie tej kwestii przez legislatorów. Ale nadal Frakcja konserwatywna Trójstronna koalicja rządząca Duska nalegała na podtrzymanie spornej kwestii Poza porządkiem obrad Do zakończenia wyborów samorządowych w ubiegły weekend.

Tak czy inaczej, ci, którzy chcą liberalizacji prawa, czekają Niepewna ścieżka. The studia pokazywać Poparcie społeczne dla bardziej liberalnego ustawodawstwaAle ci, którzy walczą o status quo, również się zebrali, a A Grupa antyaborcyjna planowałem Marsz Przez centrum Warszawy, kiedy odbywa się debata.

Co roku przeprowadza się około 120 000 aborcji, ale tylko 161 jest legalnych w szpitalach

Członkowie Legislatury Oni zagłosują On Piątek Odnośnie tego, czy kontynuować prace wysyłając propozycje Komisja Specjalna Trzeba kontynuować pracę.

Zgodnie z obowiązującym prawem lekarze w Polsce mogą dokonać aborcji jedynie w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia kobiety lub gdy ciąża jest wynikiem przestępstwa. Jednak lekarze często Aborcja nie jest dozwolona, ​​nawet jeśli prawo na to pozwala..

READ  Czechy wyprzedzają Polskę

W ostatnich latach zdarzały się przypadki kobiet, które zaszły w ciążę z problemami zmarł Po lekarzach Dadzą pierwszeństwo Aby utrzymać embriony przy życiu.

W przypadku gwałtu kobiety mają prawo do aborcji Jeśli zgłoszą przestępstwo Przed prokuraturą.

Praktycznie żadna kobieta nie zrobiła tego w ciągu ostatnich 10 lat Podwójne piętno Publiczne przyznanie się do gwałtu wymaga aborcji – stwierdziła Natalia Broniarczyk, aktywistka grupy Abortion Dream, jednej z kilku grup, które pomagają Polakom pozyskać pigułki aborcyjne z zagranicy lub wyjechać za granicę. „Nie ma wiary w oficjalny system” – powiedział.

Broniarczyk szacuje, że w Polsce są Około 120 000 aborcji rocznie Wśród kobiet sama ich grupa wykonała około 50 000 występów.

Z kolei w 2022 r. 161 legalnych aborcji w szpitalach Polska – wynika ze statystyk Ministerstwa Zdrowia. Około połowa z nich została wykonana przez ginekologa, który zgodził się na legalną aborcję, gdy inni lekarze i szpitale odmówili kobietom – powiedział Broniarczyk.

Pomocnictwo w przerwaniu ciąży zagrożone karą pozbawienia wolności do lat trzech

Zgodnie z prawem przerwanie ciąży kobiety nie jest przestępstwem, ale podlega karze. Trzy lata więzieniaPomaga w przerwaniu ciąży u kobiety.

Projekt ustawy zaproponowany przez lewicę Oczyścić Taka pomoc. Dwa inne projekty ustaw, jeden opracowany przez Lewicę, drugi zaproponowany przez Porozumienie Obywatelskie Tuska. Zalegalizować aborcję do 12 tygodnia ciążowy.

Czwarta ustawa, wniesiona przez konserwatywną grupę polityczną Trzeciej Drogi marszałka parlamentu, przywróci Polsce stan sprzed 2020 r., co oznaczało, że kobiety ponownie będą mogły przerywać ciążę z powodu wad płodu, ale Większość kontroli Aborcje będą kontynuowane.