16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polski kryty Montoria Park otwiera swoje podwoje

MontoriaW centralnej Polsce otwarto największy kryty park rozrywki w ciągu całego roku. Jej projektanci uwierzyli w oryginalny pomysł inspirowany renesansem. Grawitacja jest integralną częścią stworzonego świata, a odwiedzający Montorię czują się, jakby weszli do miasta wiele wieków temu.

„Cały park został zaprojektowany jako XVI-wieczne miasto handlowe” – wyjaśnił kierownik parku Daniel Ziliaski. „Ma swoich mieszkańców i swoje tajemnice. Atrakcje są częścią tego świata i dla wielu odwiedzających jedną z najważniejszych. Należy jednak podkreślić, że Montoria to park rodzinny, w którym zawsze można odkryć coś nowego. Dorośli mogą się cieszyć. ”

Miasto przygód – rozrywka dla całej rodziny
Zdjęcie dzięki uprzejmości Montorii.

Bramy Montorii zostały otwarte dla zwiedzających 8 lipca o godzinie 10 rano. Właśnie wtedy klucze do bram Miasta Przygód zostały oficjalnie przekazane przez Lady Estelle, kierowniczkę Montorii, kobiecie, która była jedną z pierwszych osób odwiedzających park. Bilety kosztują 99 zł (około 25,75 USD). Dzieci o wzroście poniżej 85 cm wchodzą do parku bezpłatnie. Dostępna jest również roczna karta dla tych, którzy planują odwiedzić Montorię więcej niż raz w roku.

Przygody czekają na odwiedzających w różnych miejscach w mieście, w tym rodzinnych kolejkach górskich oraz klasycznych karuzelach i łodziach pływających po wodzie. Dużym naciskiem przy tworzeniu wielu lokalizacji w Montorii jest ich modyfikowanie w celu zwiększenia dostępności dla jeźdźców.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Montorii.

„Montoria to pierwszy w Polsce park rozrywki, położony bardzo blisko dużego miasta: 20 km od Lots, trzeciego co do wielkości miasta w Polsce. Będzie to jedna z najciekawszych rodzinnych atrakcji turystycznych i przyciągnie wielu turystów do Lotz Voyoship” – powiedziała Ivona Pucci , rzeczniczka firmy Montoria. Dzięki swojemu położeniu jest świetną atrakcją do zwiedzania podczas długich wycieczek. ”

PTAK SA, założyciel i właściciel Miasta Przygód Montoria. Park rozrywki znajduje się w Ptak Fashion City, gdzie znajdują się liczne sklepy i punkty handlowe, w tym Ptak Outlet. Koszt inwestycji to ok. 110 mln zł (ok. 28,6 mln USD). Obecnie w Montorii zatrudnionych jest ponad 100 osób. Większość z nich to pracownicy operatorów grawitacyjnych oraz punktów sprzedaży detalicznej i usług gastronomicznych. Park rozrywki o powierzchni 1,5 hektara (około 161 000 stóp kwadratowych) to pierwsza faza dużej inwestycji. W przyszłości obok niego powstanie strefa otwartej przestrzeni. Docelowo park rozrywki Montoria City of Adventures zajmie powierzchnię 50 hektarów (około 5,4 miliona stóp kwadratowych).

READ  Przejazd przez Polskę, Niemcy i Francję bez zatrzymywania się…

Zdjęcia dzięki uprzejmości Montorii.

Atrakcje Montorii:

 • Kupiec – Wewnętrzna kolejka górska o długości toru 265 m (około 870 stóp). Trasa wznosi się na wysokość 7 m (23 ft), z maksymalną prędkością 36 km/h (22 mph) i jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.
 • Galion – Nad portem kręci się duży statek.
 • Rybak Bartech – Karuzela z łódkami na wodzie.
 • Latarnia Leonarda – Szczęśliwa karuzela z magicznymi rowerami. Wprawienie pedałów w ruch podnosi cię z ziemi. Kiedy przestaniesz pedałować, zaczniesz schodzić.
 • Barbigan – Duża rodzinna zjeżdżalnia z 6 ścieżkami. Idealne miejsce na rodzinny mecz.
 • Karawana – Szczęśliwa dwupoziomowa karuzela w Wenecji, dostępna dla wszystkich.
 • Mroczny Dwór – Kolejka górska działająca w ciemności.
 • Ratusz – Ogromny pokój gier.
 • Piłka do butów – Samochodziki, które wyglądają jak buty.
 • Strzelnica – Strzelnica z historyczną bronią.
 • Klaun Band – Zabawna ruchoma ławka dla każdego.
 • Beczki – Cudowna karuzela w winnicy.
 • Skarbiec – Olbrzymia szklana podłoga.
 • Biżuteria – Karuzela łańcuchowa skierowana do widzów powyżej 120 cm.
 • Pogoda Zatoka Rybna – Łodzie zdalnie sterowane.
 • Łodzie ratunkowe – Rowery wodne dla dzieci.