6 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska poszukuje informacji od Hiszpanii, aby potwierdzić podwójne obywatelstwo Pablo Gonzáleza jako szpiega

Polska poszukuje informacji od Hiszpanii, aby potwierdzić podwójne obywatelstwo Pablo Gonzáleza jako szpiega

Dwa paszporty, jeden hiszpański i jeden rosyjski. To było Dowody, które polskie władze jako pierwsze przedstawiły Zasiać podejrzenie dziennikarza Pablo Gonzáleza, zatrzymanego przez ABW 28 lutego 2022 r. w hotelu przy granicy z Ukrainą.

Polscy urzędnicy odnotowali później Rosyjskie nazwisko reportera jest jak pseudonim Upierali się, że pod tą tożsamością szpieguje dla Moskwy. Prawie rok po uwięzieniu dziennikarza nadal żąda się podania jego narodowości, aby udowodnić, że pracował dla GRU, rosyjskiego wywiadu wojskowego.

Kliknij, aby powiększyć

upaść.

A Polski sąd skierował pismo do sądu krajowego Reporter stara się znaleźć jakieś nieprawidłowości w obu narodach. Jak się nauczyłeś OgólnyKilka dni temu Centralny Sąd Śledczy nr 3 Krajowego Sądu Najwyższego, któremu przewodniczy sędzia Maria Dardan, otrzymał pismo z Polski z prośbą o udzielenie informacji w dwóch konkretnych sprawach: Jeśli obywatel Pablo Gonzalez Yagüe posiada obywatelstwo hiszpańskie A jeśli tak, to od kiedy.

Pełnomocnik Pabla Gonzaleza w Hiszpanii Gonzalo BoyeTo pytanie polskich władz”Krążą w kółko„. Według obrony dziennikarza „National [de Pablo González] jest jasne”, a ponieważ jest Hiszpanem, data: „kiedy miał 9 lat”.

Polskie władze twierdzą, że to już drugi raz Podwójne obywatelstwo reportera powinno być wykorzystane do uzasadnienia jego zatrzymania. Kilka dni po aresztowaniu blisko rok temu Stanisław Szaryn, rzecznik ministra koordynacji polskich służb specjalnych, zapewnił tamtejsze media, że ​​„González został zatrzymany z dwoma paszportami i dwiema kartami płatniczymi z rosyjskich banków. różne tożsamości”.

Do tych oświadczeń doszło 4 marca 2022 r., a dzień później II Izba Karna Sądu Okręgowego w Rzeszowie wydała wobec Pabla Gonzáleza postanowienie o tymczasowym aresztowaniu, w którym dziennikarz posłużył się dwoma pseudonimami: Aleksiejem Rubcowem i Pawłem Rubtsowem.

Jednak wyjaśnił OgólnyReporter jest zidentyfikowany w swoim rosyjskim paszporcie jako Paweł Aleksiejewicz, ponieważ ma podwójne obywatelstwo. [patronímico por el nombre de pila de su padre] Rubcow. Ponadto należy to wziąć pod uwagę Aleksiej (lub Aleksiej) Rubtsov to imię jego ojca.

READ  Nowa przygoda Pacheco: „Czujesz się w Polsce jak gwiazda”

Polskie władze pokazują, że kontynuują ten ruch sądowy Wątpliwości co do tożsamości Pablo Gonzáleza rok po jego aresztowaniu za pośrednictwem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (ABW) tego kraju. Pomimo tego, że dziennikarz otrzymuje pomoc dyplomatyczną od Ambasady Hiszpanii w Warszawie, rząd Pedro Sáncheza kilkakrotnie publicznie deklarował, że jest on obywatelem hiszpańskim, nie ma jednak wątpliwości.

Pablo Gonzalez Uzyskał obywatelstwo hiszpańskie w 1991 roku. Urodził się w Moskwie w 1982 roku, ale jego rodzice rozwiedli się, gdy miał 9 lat, a matka postanowiła przeprowadzić się z dziećmi do Hiszpanii. Dlatego nazwisko Pavla Rubso zostało zmienione w rejestrze. Jego matka wybrała hiszpański odpowiednik imienia Pavel, Pablo, i nadała mu nazwisko ojca, dziadka. Z tego powodu w hiszpańskim paszporcie dziennikarz jest zidentyfikowany jako Pablo González Yaku.