27 września, 2024

Polscy krykieciści zdobyli srebro

Alexisa Bladimira Lopeza I Miguela Angela Carballo W trzecim etapie zajęli drugie miejsce Puchar Świata w wioślarstwie zrobione Poznań, PolskaW kategorii lekkich dwójek podwójnych mężczyzn.

Meksykanie dotarli do finału tuż przed Francuzami z czasem 6:36,15. Hugo Fury i Ferdynand Ludwig, Uzyskał czas 6:28,91, a trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęli Francuzi Antoine Lebevre i Cornelius Balsma.

Po udziale w Polsce The Trójkolorowe łodzie Mając już zakwalifikowaną do Paryża 2024, zaznaczyli, że są zadowoleni z wyniku, który będzie ostatecznym przygotowaniem do Igrzysk Olimpijskich, na których będą chcieli poprawić swoje kolejne występy.

„Dla mnie to pierwszy raz, kiedy staję na podium w Pucharze Świata i chcemy takich wyników. Chociaż liczba uczestników jest niewielka, Francuzi są bardzo dobrzy i uważam, że ważne jest, aby rywalizować z silnymi zespołami, aby kontynuować naukę” – powiedział Carballo.

W przypadku Lopezatrójkolorowy zawodnik zauważył, że medal to dobry znak, że do startu paryskiej imprezy pozostało 50 dni. „Dla nas ten medal reprezentuje całą pracę, którą wykonaliśmy jako członek drużyny, jako trener, moja rodzina i nasz zróżnicowany zespół”.

Na tym samym międzynarodowym wydarzeniu Szpinak kenijski W finale indywidualnym wagi lekkiej zdobył brąz w zawodach przygotowawczych do Meksyku Paryż 2024.