22 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Papież: Lepsza wiara, niedoskonała, ale pokorna, zawsze wraca do Jezusa

Papież: Lepsza wiara, niedoskonała, ale pokorna, zawsze wraca do Jezusa

Zmartwychwstały Jezus „czeka tylko, abyśmy Go szukali, wzywali Go, a nawet wzywali, jak Tomasz, abyśmy Mu oddali nasze potrzeby i naszą niewiarę”. Papież Franciszek powtarza to w Regina Coelly, komentując dzisiejszą Ewangelię. Przygotujmy się, zapytajmy Franciszka: „Wróćmy, aby znaleźć Jezusa”.

Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam „kryzys” Tomasza, który mówi nam, że nie powinniśmy bać się kryzysów życia i wiary. Papież Franciszek powtarza to przed modlitwą Reginy Coeli, w ostatni dzień oktawy Wielkanocy, po Mszy o Miłosierdziu Bożym, komentując, jak co niedzielę, Ewangelię dnia. Koncentruje się na Tomaszu i Jezusie:

Przede wszystkim Apostoł Tomasz reprezentuje nas wszystkich, którzy nie byli obecni na strychu w chwili pojawienia się Pana i nie mieli innych Jego znaków ani innych fizycznych przejawów. A także dla nas, takich jak ten uczeń, napotykamy czasami trudności: jak wierzymy, że Jezus zmartwychwstał, że nam towarzyszy i że jest Panem naszego życia, nie widząc Go ani nie dotykając? Jak w to wierzysz? Dlaczego nie dać nam bardziej oczywistych znaków Jego obecności i miłości? Są oznaki, że widzę lepiej… Tutaj też, podobnie jak Tomasz, mamy te same wątpliwości, to samo rozumowanie.

Ojciec Święty wyjaśnia, że ​​opowiadając nam historię Tomasza, Ewangelia mówi nam, że Pan nie szuka doskonałych chrześcijan, którzy nigdy nie wątpią i zawsze chlubią się niezawodną wiarą. powiedział nie”. „Przygoda wiary, podobnie jak Tomasz, składa się ze świateł i cieni. Jeśli nie, to jaka wiara? Zna chwile pocieszenia, popędu i podniecenia, ale zna także chwile zmęczenia, straty, zwątpienia i ciemności. ”

Pan nie szuka doskonałych chrześcijan. Mówię im: boję się, gdy widzę niektórych chrześcijan i niektórych zjednoczonych chrześcijan, którzy myślą, że są doskonali. Pan nie szuka doskonałych chrześcijan. Pan nie szuka chrześcijan, którzy nigdy nie wątpią i zawsze chlubią się pewną wiarą. Kiedy chrześcijanin postępuje w ten sposób, coś jest nie tak.

READ  Dlaczego niektórzy miliarderzy będą wspierać Trumpa | Praca

Najlepsza wiara jest niekompletna, ale pokorna

Zdarza się, zdaniem Papieża, że ​​kryzysy życia i wiary często sprawiają, że jesteśmy pokorni, „ponieważ pozbawiają nas idei bycia słusznym, bycia lepszymi od innych”. Kryzysy, mówi, „nie są grzechem, są ścieżką i nie powinniśmy się ich bać”. Pomaga nam uświadomić sobie naszą potrzebę, potrzebę Boga, aby powrócić do Pana, aby doświadczyć Jego miłości: z tego powodu „niedoskonała, ale pokorna wiara, która zawsze wraca do Jezusa, jest lepsza niż wiara silna, ale arogancka, z której jesteśmy dumni i aroganccy ”. To dlatego, że „Ten, kto się nie poddaje, nie męczy się nami, nie boi się naszych kryzysów i słabości” – mówi Franciszek, Pan. „Zawsze powraca: kiedy drzwi są zamknięte, wraca; kiedy się wahamy, wraca. Kiedy, jak Tomasz, musimy go znaleźć i dotknąć, powraca”.

Zawsze wraca, zawsze puka do drzwi, nie z mocnymi znakami, które sprawiają, że czujemy się nieważni i niekompetentni, a nawet hańbiący, ale powraca ze swoimi ranami i pokazuje nam swoje rany, które są oznakami Jego miłości, która poślubiła naszą słabość. .

Jezus jest Panem „innych możliwości”

Dlatego Biskup Rzymu również dzisiaj, w Niedzielę Miłosierdzia, niestrudzenie powtarza, że ​​Jezus Zmartwychwstały „tylko czeka, abyśmy Go szukali, wzywali, a nawet wzywali, jak Tomasz: przynieśliśmy mu nasze potrzeby i naszych niewiernych”.

Wraca, bo jest cierpliwy i miłosierny. Przychodzi, by otworzyć nasze lęki i niedowierzanie, bo zawsze chce dać nam kolejną szansę. Jezus jest Panem „innych możliwości”: zawsze daje nam inne.

Zastanówmy się, módlmy się też do Ojca Świętego, abyśmy po raz ostatni w trudnym momencie lub okresie kryzysu zamknęli się, zakopując się w naszych problemach i zostawiając Jezusa poza domem. Ale my także „przygotujmy się” następnym razem, w naszym zmęczeniu, prosić Jezusa, aby zwrócić się do Niego, o Jego przebaczenie, za te rany, które nas uleczyły. W ten sposób jesteśmy również w stanie wczuć się w empatię, „podchodzić do ran innych bez sztywności i uprzedzeń”.

Plac Świętego Piotra w II Niedzielę Wielkanocną

Plac Świętego Piotra w II Niedzielę Wielkanocną

READ  Brazylia: Ulewny deszcz zabija 100 osób