28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostatnie spojrzenie na ludzkość: James Webb bada kosmos; NASA udostępnia wideo

W ciągu kilku godzin od wystrzelenia Teleskop Jamesa Webba już wyrusza w głęboką przestrzeń kosmiczną, aby odkryć kilka pytań dotyczących pierwszych galaktyk po Wielkim Wybuchu.

Miasto Meksyk, 25 grudnia (SinEmbargo/EFE). – po dacie uwolnienie Z Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba, Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej USA (USA).NASAUdostępnij film z niesamowitym artefaktem Przygoda w kosmosie.

„Oto: ostatnie spojrzenie ludzkości na @NASAWebb zanurzenie się w kosmos, aby odpowiedzieć na nasze największe pytania. Sam na ogromnej przestrzeni Webb wkrótce rozpocznie prawie dwutygodniowy proces rozmieszczania anten, luster i parasoli. #UnfoldTheUniverse” agencja kosmiczna napisała na Twitterze wraz z filmem z nieco ponad minuty udostępnionej podczas prywatnej transmisji.

Wysłane przez Jamesa Webba

Najlepszy teleskop kosmiczny w historii otworzy swoje kadłuby w zawiły balet, proces, który potrwa miesiąc i zajmie około minuty od startu, ponieważ biorąc pod uwagę jego rozmiar, musiał podróżować dwa razy więcej w rakiecie Ariane 5.

James Webb ma osiem metrów wysokości, a jego osłona przeciwsłoneczna, wykonana z pięciu cienkich warstw specjalnego materiału zwanego kaptonem, jest wielkości kortu tenisowego, dlatego musiał wygiąć się jak origami, aby zmniejszyć jego wymiary do 10,6 metra wysokości i 4,5 szerokości.

Zwierciadła pierwotne i wtórne, a także baldachim słoneczny to tylko niektóre z elementów, które powinny odzyskać swój pierwotny kształt w ciągu miesiąca, jaki zajmie dotarcie do punktu obserwacyjnego 1,5 miliona kilometrów od Ziemi.

Teleskop tej wielkości i wielkości nigdy nie został umieszczony w kosmosie, powiedział Arebas, członek zespołu naukowego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA), NIRSpec, jeden z czterech instrumentów składających się na teleskop.

READ  Ortiz Efekt stłuszczenia wątroby utrzymuje się u młodszych pacjentów z odwracalnymi zmianami w wątrobie

Zaledwie 31 minut po wystartowaniu z Europejskiego Portu Kosmicznego w Gujanie Francuskiej, James Webb rozmieścił panele słoneczne, które zapewniają zasilanie i antenę przekaźnikową do komunikacji.

To wtedy zaczęło się „21 dni na krawędzi”, jak niektórzy eksperci NASA nazywają ten okres.

Webb, partnerstwo z Europejską Agencją Kosmiczną i Kanadyjską Agencją Kosmiczną, będzie badać każdy etap kosmicznej historii, od naszego Układu Słonecznego po najdalsze możliwe do zaobserwowania galaktyki we wczesnym Wszechświecie. Zdjęcie: Bill Ingalls, NASA

Osłona termiczna, chroniąca go przed słońcem, jedna z najbardziej efektownych konstrukcji teleskopu, zacznie się pojawiać trzeciego dnia lotu: najpierw konstrukcja, która ją podtrzymuje, a następnie pięć warstw kaptonu, które powinny być właściwie.

Ten proces zajmie pięć dni, po których lustro wtórne rozłoży się i dopasuje.

Od dwunastego dnia będzie to obrót zwierciadła głównego, którego boczne skrzydła otworzą się i połączą z obszarem centralnym, tworząc jedno lustro o 18 sześciokątach o łącznej średnicy 6,5 m, które należy przetestować i skalibrować dla trzech miesiące.

Całe to przedstawienie, które NASA określa jako „złożony balet”, musi być wykonane z najwyższą precyzją.