28 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ośmiu na dziesięciu Meksykanów chce przejść na czystą energię

Ośmiu na dziesięciu Meksykanów chce przejść na czystą energię

Osiem na dziesięć Meksykanie Chcą kraju, jednego z głównych producentów ropa naftowa W świecie twórz Szybkie przejście na czystą energięJak wynika z badania ujawnionego w piątek w br Organizacja Narodów Zjednoczonych.

raport ’Głosowanie obywateli w sprawie klimatu 2024’Przyłączać Organizacja Narodów Zjednoczonych Zwraca uwagę, że w ośmiu z dziesięciu objętych badaniem krajów będących największymi producentami ropy większość ludzi popiera szybką transformację energetyczną, przy czym… Meksyk Drugie miejsce z 83% później Nigeria O 89%.

Wśród krajów G20, Meksyk To właśnie tam więcej osób (95%) uważa, że ​​kraje powinny współpracować w kwestiach klimatycznych, nawet jeśli nie zgadzają się w innych kwestiach, takich jak handel czy bezpieczeństwo (w skali globalnej odsetek ten wynosi 84%).

w tym momencie, Organizacja Narodów Zjednoczonych „Skala konsensusu jest szczególnie zaskakująca w obecnym globalnym kontekście narastających konfliktów i nacjonalizmu” – podkreśla.

W raporcie podkreślono również, że 88% mieszkańców Meksyku uważa, że ​​rząd powinien wzmocnić swoje zobowiązania w walce z kryzysem klimatycznym, podczas gdy na całym świecie 80% obywateli chce, aby ich kraje podjęły zdecydowane działania.

Jeśli chodzi o zaktualizowane zobowiązania wynikające z porozumienia paryskiego, w raporcie ONZ zauważono, że Meksyk zamierza ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 35% do 2030 r., kiedy 1 października zakończy się kadencja nowego rządu przyszłej prezydent Claudii Sheinbaum.

Zwiększony niepokój klimatyczny

Meksykanie również wykazują więcej oznak „lęku klimatycznego” – 88% twierdzi, że zmiany klimatyczne miały wpływ na ich najważniejsze decyzje życiowe. Kolejne miejsca zajmują Indie (80%) i Ameryka Łacińska (80%). Republika Korei (78%), jak wynika z badania.

Ponadto 77% mieszkańców Meksyku jest bardziej zaniepokojonych zmianami klimatycznymi w porównaniu z rokiem ubiegłym, co czyni ten kraj jednym z krajów o największym wzroście obaw, który w skali globalnej wynosił średnio 53%.

52% Meksykanów myśli także o zmianach klimatycznych regularnie, tj. codziennie lub co tydzień, a 67% z nich doświadczyło gorszych niż zwykle ekstremalnych warunków pogodowych.

READ  Badanie oczu dzisiaj | Wybierz styl w tym quizie osobowości i poznaj prawdziwe sekrety swojej osobowości | Test psychologiczny | test emocjonalny | Kolumbia | Meksyk | Stany Zjednoczone | nnda nnrt | Zastosowania

W oświadczeniu Organizacja Narodów Zjednoczonych podkreśliła termin „lęk klimatyczny”, który jest coraz częściej używany do opisania rosnącego zaniepokojenia kryzysem środowiskowym.

Cassie Flynn, dyrektor Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Zmiany klimatyczne (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju) stwierdził, że w badaniu uwzględniono głosy ludzi z całego świata, „w tym grup, które tradycyjnie są najtrudniejsze do zbadania” oraz że „dziewięć z 77 objętych badaniem krajów nie pytało wcześniej o zmiany klimatyczne”. .

„W miarę jak światowi przywódcy podejmują decyzję o kolejnej rundzie zobowiązań w ramach Porozumienia paryskiego do 2025 r., wyniki te stanowią niezaprzeczalny dowód na to, że ludzie na całym świecie wspierają odważne działania klimatyczne” – podkreślił.

Według informacji z EFE