22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nie ogranicza się to do smartfonów, ale ta technologia wprowadza sztuczną inteligencję nawet do kuchni

Nie ogranicza się to do smartfonów, ale ta technologia wprowadza sztuczną inteligencję nawet do kuchni

Sztuczna inteligencja (AI) będzie mocną stroną Samsunga w 2024 roku, ponieważ wprowadzi tę technologię nie tylko w swoich nowych smartfonach, ale także w innych swoich produktach, takich jak monitory, lodówki, a nawet robot-asystent w kształcie kuli.

Dyrektor działu Device eXperience (DX) południowokoreańskiej firmy JH Han potwierdził podczas wystawy CES2024, że wraz z pojawieniem się sztucznej inteligencji zmienia ona branże poza zakresem technologii i jest w stanie uczynić życie łatwiejszym i bardziej włącznie dla każdego.

Dodał: „Sztuczna inteligencja firmy Samsung nie jest niczym nowym. Nasze inwestycje obejmują ponad dekadę, a dziś te inwestycje nabierają życia nie tylko w naszych najpopularniejszych produktach, ale także integrujemy sztuczną inteligencję z naszymi usługami i operacjami”.

Przeczytaj: Samsung prezentuje nowe i innowacyjne możliwości Galaxy S24 Ultra

Podobnie dyrektor firmy technologicznej wyraził pewność, że otwarta współpraca, taka jak ta, którą promowała, pomoże sztucznej inteligencji i hiperłączności dotrzeć do wszystkich, a także ułatwi korzystanie z niej.

Aj do kuchni

W ramach prezentacji na targach CES południowokoreańska firma zaprezentowała wyświetlacz Neo QLED 8K z wbudowanym procesorem AI, który automatycznie przeskalowuje treści o niskiej rozdzielczości, aby zapewnić użytkownikom wysoką jakość oglądania do 8K i szybkie zwiększa przejrzystość. Przenoś obrazy za pomocą AI Motion Enhancer Pro.

Ponadto ma funkcję Active Voice Amplifier Pro, która analizuje głos i szum tła za pomocą sztucznej inteligencji, aby poprawić wrażenia słuchowe z telewizji, dzięki czemu będziesz brzmiał tak, jakbyś siedział w pierwszym rzędzie na stadionie lub w kinie.

Wprowadzono także nowe urządzenie Ballie, robota mobilnego napędzanego sztuczną inteligencją, który po raz pierwszy ujrzał światło dzienne w 2020 r. i jest w stanie wchodzić w interakcję z innymi inteligentnymi urządzeniami w celu świadczenia spersonalizowanych usług, takich jak wykonywanie irytujących zadań lub wyświetlanie zdjęć i filmów na ścianach dla użytkowników. : użytkownicy mogą zobaczyć informacje niezbędne w ich codziennym życiu, takie jak pogoda lub inne istotne treści.

READ  Symbole darmowego ognia na dziś 22 lutego 2022 r.; Wszystkie nagrody są bezpłatne

Firma wprowadziła tę technologię również do kuchni, gdzie jej lodówka Flex jest wyposażona w 32-calowy wyświetlacz z funkcją AI Vision Inside, która wykorzystuje wewnętrzną kamerę do rozpoznawania do 33 różnych rodzajów żywności wkładanej i wyjmowanej z lodówki oraz sugeruje przepisy używając ich. te komponenty.

Użytkownicy mogą również ustawić „daty ważności” dla żywności, dzięki czemu lodówka wyśle ​​powiadomienie, gdy zbliża się określona data; Aby uniknąć marnowania żywności.

Technologia sztucznej inteligencji firmy Samsung obejmuje także inne urządzenia gospodarstwa domowego, a pralka i suszarka wyposażona w AI Hub działa jak intuicyjne centrum sterowania, które zapamiętuje nawyki użytkowników i uczenie maszynowe w celu sugerowania cykli.

Obserwuj nas w Google News, aby zawsze być na bieżąco