15 maja, 2024

Mondalvo, który pochodzi z Bahia, odgrywa w Polsce wielką rolę z Hiszpanią

W sobotę odbył się czwarty dzień Drużynowych Mistrzostw Europy w Polsce, gdzie Pablo Mondalvo z Algieru został zaproszony przez Hiszpanię w sztafecie 4x100m.

Montalvo dobiegł do trzeciego bieguna hiszpańskiej sztafety i zajął piąte miejsce z rekordem życiowym 38”83.

Rodrigo Garca, wicemistrz Hiszpanii do lat 16

Pierwsze dwa dni Mistrzostw Hiszpanii do lat 16 odbyły się dziś w La Nucia (Alicante), gdzie Bahia de Algeciras sklasyfikował ośmiu najlepszych hiszpańskich sportowców.

Warto wspomnieć o Islandczyku Rodrigo Garcii, który zajął drugie miejsce w Hiszpanii z najlepszym wynikiem 17’03 mw pchnięciu kulą.

Występy: Candela Díaz, 7. miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami z 5’12”06; Paula Cote, 13. miejsce w biegu na 1500 m z przeszkodami z wynikiem 5’23”10; María Regina Vargas-Machuca zajęła trzecie miejsce w półfinale biegu na 600 m z wynikiem 1’38”40 i zajęła 11. miejsce. April Fuentes na 6. miejscu w półfinale z wynikiem 12”94; Alberto Sarza, który w swoim półfinale biegu na 1000 m zajął 12. miejsce z wynikiem 2’53”59, doznał upadku na początku wyścigu, co zmusiło go do wycofania się i porzucenia próby powrotu, a Tyra Garcia, która była 6. w biegu na 100 m , 13”17.

Crespo wygrywa w National Masters

Jerez było gospodarzem drugiego dnia Mistrzostw Hiszpanii Weteranów, podczas których Bahia wystawiła czterech swoich zawodników, na czele z mistrzem w trójskoku Antonio Crespo z odległością 10,21 metra; Maria del Mar Sarria, 4. miejsce na 100 m 13”03, Raquel Vicente zdyskwalifikowana w chodzie na 5 km.

Marcus i Delgado zostawiają dobry gust z Andaluzją w La Rioja

Miasto Logroño w Rioja było gospodarzem mistrzostw Hiszpanii do lat 18 w kategorii Autonomy, podczas których Bahia de Algeciras wystawił dwóch swoich zawodników z Andaluzji i zdobył srebro w długim biegu 4×400 m stylem zmiennym z Sergio Marquezem. 3’30”48 i Marina Delgado zajęły czwarte miejsce w sztafecie 4×100 stylem zmiennym z czasem 44”63, pomagając Andaluzji zająć drugie miejsce w kategorii 100 plus z krajowym minimum 12”14- według federacji.

READ  Polska zwerbuje 200 000 cywilów do szkolenia wojskowego do 2023 roku

Brąz w Andaluzji Sub14 przez awans, drużyny

Wreszcie Motril był gospodarzem Mistrzostw Andaluzji dla drużyn w kategorii poniżej 14 lat, jedynej drużyny z regionu Bahia, która rywalizowała z dwoma kompletnymi zespołami.

Mieszkańcy Algeciras zorganizowali fantastyczny turniej, kończąc drużynę kobiet na zupełnie nowym brązowym medalu, a drużynę mężczyzn na siódmym miejscu.