22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miss Kolorado, Madison Marsh, zostaje Miss America 2024. (Źródło: From Miss America)

Miss Kolorado, Madison Marsh, zostaje Miss America 2024. (Źródło: From Miss America)

(CNN) — Madison Marsh, lat 22, podporucznik Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych i studentka programu polityki publicznej w Harvard Kennedy School, wygrała w niedzielny wieczór wybory Miss America 2024 w Orlando na Florydzie. Marsh, który reprezentuje Kolorado, jest pierwszym aktywnym oficerem Sił Powietrznych, który zdobył tytuł narodowy.

Drugie miejsce zajęła Ellie Brough z Teksasu.

W konkursie wzięło udział 51 zawodników reprezentujących 50 stanów USA i Dystrykt Kolumbii.

Zawody odbyły się po trzech nocach zawodów eliminacyjnych. Na początku głównego wydarzenia grono zawężono do 11 półfinalistów: 10 wybranych przez sędziów wstępnych i jednego w głosowaniu publicznym, otwartym dla fanów i obserwujących konkurs z całych Stanów Zjednoczonych.

Następnie te 11 kobiet rywalizowało w czterech rundach zawodów – wystawie fitness (wybieg odzieży sportowej ozdobionej kryształkami); runda debat „Hot Topics”, która zastąpiła tradycyjne konkursowe pytania i odpowiedzi szeregiem różnorodnych tematów dyskusji; Utalentowany występ. Oraz występ w strojach wieczorowych – przed ogłoszeniem finalistów. Oprócz Marsha i Brooksa w końcowych rankingach znalazły się odpowiednio drugie, trzecie i czwarte wicemiss Sydney Bridges z Indiany, Mallory Hudson z Kentucky i Caroline Parente z Rhode Island.

Pani USA

Miss Kolorado, Madison Marsh, ma na sobie suknię wieczorową. „W wolnym czasie Madison lubi latać samolotami, gotować makaron i czytać” – mówi jej biografia Miss Kolorado. (Źródło: Carlos Velez Studio/dzięki uprzejmości Miss America)

W nieco odmiennej rundzie debaty, która obejmowała takie tematy, jak terroryzm, technologia, odżywianie i zmiany klimatyczne, Marsh odpowiedział na temat „Narkotyków w Ameryce”, wspominając walkę swojej zmarłej matki z rakiem trzustki. Podczas tournée talentów przeprowadził część mówioną skupioną na zdobyciu licencji pilota w wieku 16 lat.

Pięć finalistek stanęło przed dodatkowym pytaniem dotyczącym swoich celów jako Miss America. W odpowiedzi Marsh podkreślił swoje kwalifikacje wojskowe jako ucieleśnienie swojego zaangażowania w naukę i dowodzenie „z pasją”.

READ  Yalitza Aparicio zadebiutowała w TikTok i była krytykowana w sieciach społecznościowych

Marsh zastąpi Miss America 2023 Grace Stankey z Wisconsin.

W wyborach Miss Teen America 2024, które odbyły się w sobotni wieczór, koronę zdobyła 16-letnia Hanley House z Karoliny Północnej.