3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Miley błyszczy autentycznością i siłą w swoim przemówieniu w Davos

Miley błyszczy autentycznością i siłą w swoim przemówieniu w Davos

Publiczne wystąpienie prezydenta Argentyny Javiera Mileya było jednym z najbardziej oczekiwanych punktów porządku obrad w Davos do tego stopnia, że ​​otrzymał on 60 próśb o odbycie spotkań dwustronnych w ciągu kilku godzin, które miał pozostać w Szwajcarii.

To nikogo nie rozczarowało: najbardziej autentyczną millie była ta wystawiona przed dużą salą.

Jakby to był wykład austriackiej szkoły ekonomii, argentyński prezydent wyjaśnił korzyści płynące ze skrajnego kapitalizmu, a nawet określił biznesmenów, którzy słuchali jego przemówienia, mianem „bohaterów” i „filantropów społecznych”, a ponadto stwierdził, że „ państwo nie jest rozwiązaniem”, ale „samym problemem”.

Miley rozpoczął swoje przemówienie groźbą „Zachód jest w niebezpieczeństwie”, aby natychmiast ostrzec przed niebezpieczną polityką „zubożającego socjalizmu”, opierającego się na „kolektywnych eksperymentach” i promującego „kapitalizm wolnej przedsiębiorczości”.

„Kolektywizm nie proponuje wolności, ale więcej organizacji” – stwierdził, biorąc pod uwagę między innymi komunistów, faszystów, nazistów, socjalistów, socjaldemokratów, chrześcijańskich demokratów i globalistów jako warianty kolektywistyczne.

Jak wyciekły do ​​Argentyny, Miley nie pojechała do Davos, aby rozmawiać o swoim kraju, swojej polityce liberalizacji gospodarki i demontażu państwa, czy krytycznej sytuacji swojej gospodarki – z najgorszą inflacją w regionie i jedną z najgorszych wskaźników inflacji w regionie. Najgorsza na świecie (211,4%) i ponad 40% biedy – ale żeby głosić swój skrajnie libertariański liberalizm.

Miley stwierdziła, że ​​kapitalizm oparty na wolnej przedsiębiorczości jest „jedynym narzędziem pozwalającym położyć kres głodowi” w obliczu tych, którzy „demonizują” system, który „i szybko” wyciągnął 90% światowej populacji z biedy”.

Odrzucił możliwość „niedoskonałości rynku”, ponieważ jego zdaniem mogą one wystąpić jedynie w przypadku interwencji państwa.

W swoim ostrym przemówieniu Miley zaatakowała programy feministyczne i środowiskowe, twierdząc, że socjalizmowi udało się przeniknąć do organizacji międzynarodowych.

„Pierwszą z tych nowych bitew była absurdalna i nienaturalna walka między mężczyzną i kobietą. „Libertarianizm już ustanawia równość płci” – stwierdziła twardogłowa liberalna ekonomistka, stwierdzając, że „jedyną rzeczą, do której doprowadził ten radykalny program feministyczny, jest to, że większa interwencja państwa w celu utrudniania procesów gospodarczych.”

READ  US Navy wykryła implozję na Tytanie w niedzielę – DW – 23.06.2023

Przeczytaj więcej: Miley określiła biznesmenów w Davos mianem „bohaterów” i stwierdziła, że ​​„problemem jest państwo”

Miley błyszczy autentycznością i siłą w swoim przemówieniu na Forum w Davos

Podobnie kwestionował „szkodliwe idee” głoszone przez tych, którzy „twierdzą, że ludzie szkodzą planecie i że należy ją chronić za wszelką cenę, posuwając się nawet do opowiadania się za kontrolą populacji lub krwawym programem aborcji”.

Wyjazd Miley w celu wzięcia udziału w Forum w Davos jest jego pierwszą podróżą zagraniczną od czasu objęcia prezydentury Argentyny 10 grudnia.

Jako przykład polityki oszczędnościowej, do której wzywa, on i towarzysząca mu delegacja – w skład której wchodzą jego siostra i Sekretarz Generalna Prezydencji Karina Miley; Ministrowie Spraw Zagranicznych i Gospodarki, odpowiednio Diana Mondino i Luis Caputo; Szef sztabu Nicolas Bossi odbył lot komercyjny przez Frankfurt i Zurych, a jutro tą samą trasą powrócą do Buenos Aires.

W tych gorączkowych godzinach prezydent spotkał się z ministrem spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii Davidem Cameronem, z którym nie rozmawiał na temat tak zwanej „afery Malwiny”, ale zgodzili się, że powinna ona wziąć udział w tej sprawie. Agenda dwustronna na nadchodzący okres „na szczeblu dyplomatycznym”. I z królową Niderlandów Máximą.

Bez wątpienia najbardziej pożądanym spotkaniem Milley było spotkanie z dyrektor zarządzającą Międzynarodowego Funduszu Walutowego Kristaliną Georgiewą, która kilka dni temu pochwaliła jej akomodacyjną politykę mającą na celu powstrzymanie kryzysu gospodarczego, jakiego doświadcza Argentyna.

Szczegóły spotkania, w którym uczestniczyła także nr 2 w wielostronnej organizacji, Gita Gopinath i towarzyszący Miley członkowie Biura Wykonawczego, nie zostały ujawnione, ale co ważne, odbyło się to zaledwie kilka dni po porozumieniu osiągnięto w Buenos Aires. .

Argentyna osiągnęła tydzień temu porozumienie, które musi jeszcze zostać ratyfikowane przez Zarząd Międzynarodowego Funduszu Walutowego, a które – po spełnieniu nowych celów, które organizacja prześle pod koniec stycznia – pozwoli na wypłatę prawie 4,7 miliarda dolarów do kraj stoi przed zbliżającą się zapadalnością zadłużenia.

READ  Jak zdrowy jest hot dog? To mówi proroctwo

Umowa ta stanowi siódmy przegląd programu przedłużonych kredytów podpisanego z podmiotem w 2022 r. w celu refinansowania długów zaciągniętych w 2018 r. za rządów prezydenta Argentyny Mauricio Macriego (2015–2019) na kwotę około 45 miliardów dolarów.

Według informacji z EFE.

Możesz być zainteresowany: Teksas wygrywa rundę: Sąd pozwala mu trzymać boje na granicy z Meksykiem