12 maja, 2024

Messi i nowa choroba zmuszają go do przymusowego odpoczynku w intensywnym semestrze

(CNN w języku hiszpańskim) — Gwiazda Interu Miami Lionel Messi ponownie będzie pauzował z powodu problemów fizycznych. W styczniu i lutym rozwinęło się u niego zapalenie mięśni przywodzicieli. Teraz, w wieku prawie 37 lat, przeciążenie mięśnia tylnego prawej nogi zmusiło go do podjęcia w tym sezonie niezbędnych środków ostrożności, co potwierdził jego trener Gerardo Martino.

Oprócz napiętego harmonogramu meczów w MLS Messi musi bronić także dwóch tytułów: Pucharu Mistrzów CONCACAF, który doprowadził go już do ćwierćfinału z Interem Miami, oraz Copa América z reprezentacją Argentyny w środku sezonu rok.

Trener Interu Miami Martino przestrzegł już wcześniej, że nie ma obowiązku rezygnować ze swoich zawodników na rzecz Igrzysk Olimpijskich, co uspokoiło spekulacje na temat ewentualnej obecności Messiego w Paryżu w 2024 roku.

Fizyk rozmawia z Messim

Jest takie słynne powiedzenie: „Wyzwanie tkwi w chwili. Zawsze jest czas teraz”. Wyzwaniem stojącym obecnie przed Lionelem Messim jest zatrzymanie się po drodze i zresetowanie kroków.

Gwiazda MLS zabłysnęła w środę w pierwszej połowie zwycięstwa 3:1 nad Nashville na stadionie Chase, co oznaczało awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów ConcA.

Messi strzelił jednego gola, asystował Suarezowi przy drugim i pokazał typowe przebłyski swojej hierarchii. Jednak w drugiej połowie pierwszej połowy jego gra spadła. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiego aktu ból mięśni został zastąpiony.

Gerardo Martino i Lionel Messi po zmianie w 1/8 finału meczu Ligi Mistrzów CONCACAF pomiędzy Inter Miami i Nashville na stadionie Chase w Fort Lauderdale na Florydzie, 13 marca 2024 r. Źródło: Chris Arjoon/AFP

„Do ćwierćfinału” – można przeczytać w opublikowanym w czwartek na Instagramie wpisie Messiego, uśmiechając się z powodu osiągniętego sukcesu. La Pulga nie wspomniał jednak o chorobie, która zmusiła go do przedwczesnego opuszczenia boiska.

Martino wyjaśnił po meczu na konferencji prasowej: „Próbowaliśmy sprawdzić, czy wytrzyma, ale martwiło go to i woleliśmy, żeby odszedł”.

Trener potwierdził chorobę, na którą cierpi argentyński gwiazdor: „Cierpi na nadmierne napięcie w prawym tylnym odcinku (mięsień).

Zespół z południowej Florydy zagra w sobotę na Audi Field w Waszyngtonie przeciwko DC United bez Messiego. „Nie będzie dostępny, to jedyne, co mogę powiedzieć na temat tego, co nadchodzi” – potwierdził Martino. „Prawdopodobnie zrobią mu zdjęcie. Zobaczymy, jak się rozwinie”.

READ  Mecze dnia: Puebla vs Chivas, transmisja na żywo: harmonogram i gdzie oglądać mecz Liga MX Repechage w Apertura 2021 już dziś w telewizji

Trzy porażki Messiego w dwa i pół miesiąca

W tym sezonie Messi już trzykrotnie musiał przeliczać swój krok. Podczas tournee po Arabii Saudyjskiej wszedł w ostatnich minutach przeciwko Al-Nasrowi. Następnie nie zagrał w meczu z reprezentacją Hongkongu. Powodem jest zapalenie mięśnia przywodziciela, jak powiedział Martino i sam zawodnik.

Podczas jedynej oficjalnej porażki Interu Miami w MLS w 2024 roku gwiazda Rosario nie była obecna na meczu przeciwko Montrealowi na Chase Stadium decyzją trenera, który zdecydował się dać mu odpocząć po pierwszym meczu z Nashville. A teraz dodajmy do tego porażkę w sobotnim pojedynku z DC United w amerykańskiej stolicy.

11 rozegranych meczów i mocna seria meczów przed nami.

Do tej pory w 2024 roku Messi wziął udział w 11 meczach, pomiędzy meczami towarzyskimi a oficjalnymi pojedynkami.

Zaczął przeciwko Salwadorowi, Dallas FC, Al Hilal (Arabia Saudyjska), Vissel Kobe (Japonia) i Newell's (Argentyna), a dołożył kilka minut w końcowej części meczu przeciwko Al Nassr (Arabia Saudyjska). ).

W oficjalnych meczach MLS rozegrał trzy mecze: Salt Lake City, Los Angeles FC i Orlando. Zaczął także w dwóch wyzwaniach przeciwko Nashville, w 1/8 finału Pucharu Mistrzów CONCACAF.

Marzec: Pozostały dwa mecze

Jego nieobecność została już potwierdzona na najbliższą sobotę. W tym miesiącu Inter Miami ma jeszcze dwa zobowiązania: 23 i 30 marca – odwiedzenie i goszczenie Nowego Jorku. Będzie jednak tęsknił za tymi meczami, gdyż został powołany na mecze towarzyskie reprezentacji.

22 marca mistrzowie świata zmierzą się z Salwadorem na stadionie Lincoln Financial Field w New Jersey. Tymczasem 26 stycznia zmierzą się z Kostaryką w Los Angeles Coliseum.

Kwiecień: 6 meczów

Czwarty miesiąc roku rozpocznie się pierwszym meczem ćwierćfinału Ligi Mistrzów CONCACAF przeciwko zwycięzcy meczu Monterrey vs. Cincinnati. Pierwszy mecz odbędzie się pomiędzy wtorkiem 2 a czwartkiem 4, natomiast rewanż pomiędzy wtorkiem 9 a czwartkiem 11.

READ  Cristiano Ronaldo odejdzie na emeryturę w Al-Nasr

Inter Miami rozegra w kwietniu także cztery mecze z tymi przeciwnikami: Kolorado (u siebie, sobota 6), Kansas City (wizyta, sobota 13), Nashville (u siebie, sobota 20) i New England (wizyta, sobota 20). 27).

Siódmy i ósmy mecz, który mógłby zostać dodany w kwietniu, gdyby poprzednia sytuacja została przezwyciężona, odpowiadałby półfinałom Ligi Mistrzów CONCACAF, których pierwszy mecz zostałby rozegrany między wtorkiem 23 a czwartkiem 25, a rewanż mógłby rozegrany zostanie we wtorek. 30.

Maj: minimum 6 zobowiązań

Piąty miesiąc roku może rozpocząć się od rewanżu w półfinale ConcaChampions. Może się to zdarzyć, jeśli w pierwszą środę lub drugi czwartek awansują poza ćwierćfinał.

Seria jest kontynuowana dzięki zobowiązaniom w lidze amerykańskiej, która będzie 6:

Nowy Jork (u siebie, sobota 4), Montreal (u siebie, sobota 11), Orlando (u siebie, środa 15), DC (u siebie, sobota 18), Vancouver (u siebie, sobota 25) i Atlanta United (wrócony, sobota 18) środa 29.05).

Czerwiec: Major League Soccer, Copa America i możliwy finał

Czerwiec to miesiąc dużego szumu dla Messiego, ponieważ prawdopodobnie skoncentruje się on na Argentynie, która będzie starała się ponownie potwierdzić tytuł Copa America zdobyty w Brazylii w 2021 roku.

Jednak wcześniej La Pulga była obecna w sobotnim meczu u siebie z St. Louis, broniąc różowej koszulki w lidze amerykańskiej. Mecz ten może jednak zostać przełożony, jeśli Inter Miami w pojedynczym meczu zakwalifikuje się do finału Mistrzów Conca zaplanowanego na 2 czerwca.

Lionel Messi i Luis Suarez na stadionie Chase w marcu 2024 r. Źródło: Rich Storry/Getty Images

Nie zagra w meczach z Philadelphia Union (wizyta, sobota 15), Columbus Crew (u siebie, środa 19) i Nashville (wizyta, sobota 29), ponieważ nie miał swojej pozycji w reprezentacji.

Zespół Albiceleste rozpocznie obronę tytułu w czwartek 20 marca w Atlancie przeciwko Trynidadowi i Tobago lub Kanadzie (z którymi spotkają się 23 marca). 25 stycznia swój drugi mecz z Chile rozegrają w New Jersey, a 29 stycznia na zakończenie meczów fazy grupowej w Miami zmierzą się z Peru.

READ  Tak z minuty na minutę minął drugi dzień NFL Draft w 2022 roku

Lipiec: Przed kolejnym finałem

Jeśli Argentyna zakwalifikuje się do prestiżowego turnieju kontynentalnego, może grać w następujących przypadkach i terminach:

Ćwierćfinały: Między 4 a 6 lipca.
półfinał: Między 9 a 10 lipca.
Trzecie miejsce: 13 lipca.
ostatni: 14 lipca.

Czy Martino dał kciuki za Paryż 2024?

Siódmy miesiąc w roku może być kolejnym momentem silnych fal dla Messiego, ale trener Interu Miami zatknął flagę. Martino podał jako przykład, co jeden z jego zawodników, gwiazda Paragwaju Diego Gomez, będzie musiał zagrać w czerwcu.

„Gomez ma Copa America i igrzyska olimpijskie. Wiemy, że musimy oddać puchar i igrzyska, nie. Komunikujemy się, ponieważ mam tam wielu przyjaciół i powiedziałem im, żeby wybrali tylko jednego. Jestem pro-choice .” Na konferencji prasowej o sytuacji Gomeza powiedział: „Ale w tym przypadku mamy do czynienia z dwoma konkursami razem, a to oznacza, że ​​zawodnik będzie nieobecny przez ponad dwa miesiące, więc powiedzą mi, w jakim turnieju chcą, aby wziął udział. ” Ma to swoje odpowiedniki w kalendarzu Messiego.

Kapitan reprezentacji Argentyny ma około 36 lat pod względem fizycznym, co pozwala mu kontynuować grę na wysokim, konkurencyjnym poziomie. Osiąga to dzięki dużej dbałości o swoje ciało, uporządkowanemu życiu i braku poważnych kontuzji w swojej karierze, co potwierdzają znający go koledzy i technicy.

W każdym razie 24 czerwca skończy 37 lat i w tym momencie Messi musiał pogodzić się z przerwami, na które nie pozwalał mu w innych sezonach. Nierzadko zdarza się, że schodzi z boiska w drugiej połowie lub nawet zaczyna jako zmiennik.

Martino tak skomentował wykluczenie: „Rozmowa z Messim miała na celu jedynie wyjaśnienie mu, że gramy trzy mecze w tygodniu i że wracamy po bardzo dużym zmęczeniu i że w pewnym momencie będzie musiał przerwać grę”. „Po raz pierwszy zniknął z pierwszych stron gazet. I wszystko było w porządku” – skomentował DT na konferencji prasowej.

Messi przybył do Miami, aby „nadal cieszyć się piłką nożną” i podkreślił „szczęście” ze swoją rodziną. W nowym życiu stało się jasne, że w jego żyłach nadal płynie silny duch rywalizacji. Ale podczas podróży ciało określa, jakie kroki należy podjąć każdego dnia. Teraz narzucony jest przymusowy odpoczynek. Potem powróci i w zielonym prostokącie nadal będzie zadziwiał swoją niezmiennie piękną sztuką.