24 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Menopauza jest czynnikiem ryzyka dla kobiet, które zgłaszają się do angioplastyki naczyń wieńcowych

Menopauza jest czynnikiem ryzyka dla kobiet, które zgłaszają się do angioplastyki naczyń wieńcowych

Podobnie jak w przypadku każdego zabiegu chirurgicznego, mogą wystąpić pewne komplikacje, niezależnie od stopnia inwazyjności.

Dr Anibal Lugo Rosas, kardiolog interwencyjny i dyrektor kardiologii w szpitalu La Concepcion.

Literatura medyczna definiuje angioplastykę wieńcową jako minimalnie inwazyjną procedurę mającą na celu poszerzenie zwężonej tętnicy lub żyły serca przez cewnik, jak stwierdził w ekskluzywnej rozmowie z Journal of Medicine and Public Health, dr Anibal Lugo Rosas, kardiolog Interwencyjny i Dyrektor Kardiologii Ze szpitala La Concepcion.

„On jest Procedura Przezskórnie, gdzie cewnik jest wprowadzany i wprowadzany do serca pacjenta, aby móc zobaczyć tętnicę wieńcową przez endoskopię” – wyjaśnił Lugo Rosas.

Ponadto lekarz potwierdza, że ​​obecnie są pacjenci, którzy wymagają operacji, rozumieją, że Akcja Chociaż są pacjenci, którzy wyraźnie odnieśliby korzyści z angioplastyki: „Jak w każdej medycynie, pojawią się szare obszary, ponieważ korzyści i możliwości każdej procedury są omawiane w zależności od pacjenta”.

Tego typu interwencję najczęściej wykonuje się u osób w wieku od 45 do 50 lat, zwłaszcza u mężczyzn. Jednak odsetek kobiet po menopauzie, które zgłaszają się na ten zabieg, jest bardzo wysoki, w rzeczywistości, gdy kobiety się starzeją, mogą one przewyższyć odsetek populacji mężczyzn poddawanych temu zabiegowi chirurgicznemu.

Wielu pacjentów się tego boi W przypadku cewnikowania serca mówi się o tym jako o micie. Prawdą jest, że tak jest Procedura Stosunkowo prosty i szybki w zależności od operatora i czasu trwania to zwykle kilka minut. „Prawdopodobieństwo wystąpienia powikłań jest bardzo niskie” – powiedział kardiolog.

W angioplastyce wieńcowej pacjent może być narażony na krwawienie, infekcję, a nawet śmierć. Dr Lugo podkreślił jednak, że takie przypadki są rzadkie.

„Szacuje się, że minie za mniej niż 1 1 przypadek na 1000 pacjentów Jest stabilny. Zawsze są pacjenci, którzy wchodzą do sali cewnikowania naprawdę niepewnie, a kiedy mają zawał serca lub przychodzą z chorobą sercowo-naczyniową, ryzyko jest większe”.

READ  Odkryli, że sygnatura immunologiczna COVID-19 w ślinie może przewidzieć nasilenie choroby

Z biegiem lat ta procedura ewoluowała, zapewniając: Lepsza jakość życia Dla pacjenta, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że rozmiar cewnika i sama interwencja uległy znacznej zmianie. W rzeczywistości istnieją obecnie ośrodki medyczne, które wykonują tego typu operacje z wykorzystaniem medycyny robotycznej: „To jest linia, w której na czele stoi kardiologia, a także chirurgia w leczeniu ogólnym i medycznym”.

powrót do zdrowia po operacji

Pacjent musi zdać sobie sprawę, że nie może prowadzić takiego trybu życia jak przed rozpoczęciem leczenia, ale musi dostosować różne aspekty w towarzystwie specjalisty.

„Zawsze mówię im, że to obowiązek. Mówię im na tej samej sali operacyjnej, gdzie wykonuję najłatwiejszą część, a najtrudniejszą, czyli ćwiczenie, zbilansowaną dietę i przyjmowanie leków. którykolwiek z trzech, ponieważ jeśli tak się stanie, szanse na zlecenie kolejnej procedury wieńcowej są znacznie większe” – powiedział.