Rząd meksykański przyłączył się „w ostatniej chwili” do podpisania globalnego porozumienia w sprawie powstrzymania i odwrócenia procesu wycinania lasów i degradacji gleby do 2030 r., podobnie jak ponad 100 światowych przywódców w Glasgow w Szkocji podczas COP26.
Meksyk nie był na oficjalnej liście rozprzestrzenił się przez Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Zmian Klimatu, Podobnie jak inne kraje na kontynencie amerykańskim, takie jak Wenezuela, Kuba i Argentyna.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych stwierdziło w oświadczeniu, że Meksyk porzucił swoją oficjalną federację we wtorek Do apelu o Deklarację Eksploatacji Lasów i Gruntów nawiązał do deklaracji podpisanej przez zaledwie 105 krajów.
„Oczekuje się, że w najbliższych dniach do deklaracji dołączy więcej krajów, takich jak 15, które przystąpiły dzisiaj, w tym Meksyk” – powiedział.
To jej najnowsza aktualizacja, która jest Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu zawiera 124 kraje, Łącznie z Meksykiem i Hiszpanią, Szwecja, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Urugwaj, m.in.
Meksyk dołączył # COP26 O Deklarację o lasach i użytkowaniu gruntów.https://t.co/WSANQe1zW8 pic.twitter.com/3mizhaTGGG
– Stosunki zewnętrzne (SRE_mx) 2 listopada 2021
Od Brazylii po Chiny, przechodząc przez Rosję, Indonezję czy Demokratyczną Republikę Konga, przywódcy 105 krajów, które reprezentują 85% światowych lasów, jako pierwsi podpisali tzw. Deklaracja Glasgow.
Moje: Cięcia budżetowe, wylesianie i zabici obrońcy: dług środowiskowy Meksyku w 2019 r.
Na liście ponad 100 miejsc znajdują się „buntownicy klimatyczni”, tacy jak Brazylia, Rosja czy Chiny, które mają opóźnienia w walce z globalnym ociepleniem, a także kraje takie jak Kostaryka, Ekwador, Stany Zjednoczone czy kraje Unii Europejskiej.
Senator Xóchitl Gálvez skrytykował kraj za niepodpisanie umowy o powstrzymaniu i odwróceniu procesu wylesiania do 2030 roku.
„Oni obnoszą się z #SembrandoVida, ale jeśli chodzi o podejmowanie międzynarodowych zobowiązań na #COP26, przymykają oko. W #4T dużo szumu i małych wariatów” – napisał Galvez na swoim koncie na Twitterze.
godny pożałowania! Meksyk nie podpisał umowy o powstrzymaniu i odwróceniu procesu wylesiania do 2030 roku.
Pokaż program #SembrandoVida, ale przy podejmowaniu zobowiązań międzynarodowych w # COP26 przymknąć oko.
w # 4 Wiele hałasu o nic. https://t.co/Tc7GHTcq52
– Xóchitl Gálvez Ruiz (XochitlGalvez) 2 listopada 2021
Czego dotyczy umowa?
Środki zawarte w tej umowie obejmują wspieranie działań w krajach rozwijających się, takich jak przywracanie zdegradowanych gruntów, zwalczanie pożarów lasów i obrona praw społeczności tubylczych.
Umowa ta obejmuje finansowanie do 19,2 miliarda dolarów ze środków prywatnych i publicznych.
Wiele z tych pieniędzy trafi do krajów rozwijających się, aby przywrócić tereny dotknięte wylesianiem, zakończyć pożary i wesprzeć rdzennych społeczności, które chronią te ziemie.
Organizacje ekologiczne potępiły zakończenie wylesiania w 2030 r. jako zbyt późne, a Greenpeace opisał to jako „zielone światło na kolejną dekadę niszczenia lasów”.
o metanie
Trzeciego dnia COP26 przywódcy uzgodnili ograniczenie emisji metanu o 30% do końca tej dekady.
Zobowiązanie zostało podpisane przez sto krajów i podpisane przez Meksyk.
Podkreśla brak Chin, Indii i Rosji, trzech z pięciu największych emitentów na świecie, a zwłaszcza tego ostatniego, giganta wydobycia gazu, o wysokim wskaźniku wycieku metanu w gazociągach dystrybucyjnych do Europy.
„Dzisiejsze ogłoszenie nie odpowiada 45% redukcji, która według Organizacji Narodów Zjednoczonych jest potrzebna, aby utrzymać globalne ocieplenie poniżej +1,5°C” – powiedział Murray Worthy, prezes organizacji pozarządowej Global Witness.
Z informacjami od Agence France-Presse
Subskrybuj polityczne zwierzęOtrzymuje świadczenia i wspiera bezpłatną prasę.
#JoSoyZwierzę
„Miłośnik kawy. Rozrabiaka. Nieuleczalny introwertyk. Subtelnie czarujący badacz twitterów. Wielokrotnie nagradzany mediaholik społecznościowy. Miłośnik internetu”.
More Stories
Chiny wzywają Stany Zjednoczone do porzucenia doktryny Monroe i poszanowania suwerenności Ameryki Łacińskiej, w tym Meksyku
Peruwiańska Carolina Herrera wygrywa batalię prawną o swoje nazwisko z projektantką Carolina Herrera
Włożył pizzę do kuchenki mikrofalowej, włączył się alarm przeciwpożarowy i teraz musi płacić strażakom