4 lipca, 2024

Meksyk pokonuje Wenezuelę i zdobywa potrójne mistrzostwo Igrzysk Ameryki Środkowej

ESPN8 lipca 2023, 00:12Czytanie: dwie minuty.

Trójkolorowa kobiet zdobyła złoty medal w San Salvador dzięki bramce Natalii Mollion po dogrywce, zdobywając trzykrotne mistrzostwo okręgu.

the Reprezentacja Meksyku kobiet Znacząco zdobył złoty medal w Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów w San Salvador 2023po pomnożeniu 2-1 do Wenezuela w godzinach nadliczbowych. A meksykańskie drużyny zdobyły trzeci z rzędu tytuł w regionie, po medalach w Veracruz 2014, Barranquilla 2018, a teraz w Salwadorze.

Drużyna prowadzona przez Pedro Lopeza ruszyła do ataku. W 14. minucie pojawiła się Yasmin Casarez, która bezskutecznie strzeliła ze środka dystansu i odbiła piłkę w barierkę obrony.

Dwie minuty później Greta Espinosa uderzyła głową w kierunku bramki Red Wine, jednak piłka przeleciała nad bramką.

Niemal pod koniec pierwszej połowy Kiana Palacios ostro kopnęła piłkę, ale została ona odbita przez wenezuelską obronę. Red Wine i Meksykanie zostali w pierwszej połowie z kartami zero na zero.

Reprezentacja Meksyku zdobyła złoty medal na Igrzyskach Ameryki Środkowej.Imago 7

W sequelu Pedro López dokonał pierwszych poprawek: sprowadził Stephanie Mayor i usunął Christinę Borkenrode. Pierwsza modyfikacja Hiszpana udała się, od 48. minuty burmistrz zdobył pierwszego gola w meczu. Atakujący strzelił lewą nogą, zdobywając zielone światło.

Przewaga Meksykanów trwała jednak niecałe 10 minut, od fatalnego startu meksykańskiego bramkarza Etzela Gonzaleza, Wenezuela Dostałem loterię.

Wynik zmusił do rozegrania dogrywki. Po dodaniu po raz pierwszy piłka utrzymywała się głównie w środku pola, nie generując niebezpiecznej gry dla obu drużyn. Jednak w drugiej dogrywce to Jacqueline Oval wygrała mecz, mimo że wykluczono spalonego.

Wśród modyfikacji wprowadzonych przez Pedro Lópeza podczas drugiej dogrywki było wejście Natalia Molonzawodnik, który na mundialu U-20 stał się kluczem do turnieju Meksyk. Amerykanka powtórzyła swój dobry ruch i zdobyła zwycięskiego gola, wykorzystując zaniedbaną obronę Wenezueli.

z tym wynikiem Meksyk Zdobył złoty medal w Igrzyska Ameryki Środkowej i Karaibów w San Salvador 2023i mistrzostwa trójregionu.