24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Martino przeciwko meksykańskiemu futbolowi: „Najpierw lubią pracować, potem przychodzą protesty”

Martino przeciwko meksykańskiemu futbolowi: „Najpierw lubią pracować, potem przychodzą protesty”

Carlos Nava, ESPN Digital10 sierpnia 2023 16:53Czytanie: 4 minuty.

„Osobą, do której muszą się poskarżyć, jest przewodniczący związku” – mówi Martino

Trener Interu Miami odniósł się do protestów drużyn Liga MX podczas Pucharu Ligi.

Trener Interu Miami zwrócił uwagę, że Liga MX narzekała na turniej do czasu jego rozpoczęcia, ale nie w trakcie planowania

Fort Lauderdale, Floryda — Gerardo „Tata” Martino odrzuca meksykańskie pretensje, jeśli chodzi o Puchar Ligi.

Techniczny Inter Miamiwskazał, że gdyby meksykańskie kluby chciały zająć jakąkolwiek stronę lub sytuację, w której się znajdował Puchar LigiTo powinno być do prezesa Meksykańskiej Federacji Piłki Nożnej, a nie do organizacji turnieju.

Przed meczem ćwierćfinałowym, z którym zmierzy się Floryda CharlotteI Martino Powtarzał, że „jeśli każda drużyna chce złożyć skargę, niech to będzie sprawa prezesa federacji, a nie mistrzostw. Powinni domagać się prezesa FMF”.

Martino jest zadowolony z poziomu Messiego i gry jego zespołu.Władze Palestyńskie

Były lider ds Reprezentacja Meksyku Stwierdził, że turniej był zaplanowany i zrealizowany i zostanie zwieńczony w sposób, jaki uzgodnili z pierwotnego pomysłu jego powstania. Warunki krajowe zostały zaakceptowane przez FMF, podobnie jak cała formuła, bez próby wykorzystania przez Major League Soccer (MLS), poza faktem, że Stany Zjednoczone miały siłę ekonomiczną do sprzedawania drogich biletów, gdyby to był sprawa.

Na konferencji, Gerarda Martino Zaznaczył, że meksykańskie drużyny narzekały na warunki do rozpoczęcia turnieju, ale nie zabierały głosu w trakcie organizacji, bo „wszyscy lubią pracować”, a meksykańscy menedżerowie dali pierwszeństwo kwestiom ekonomicznym.

MLS Nie powiedział, że będziemy mieli turniej, ale robimy to tak, jak chcemy i kto chce przyjść i zagrać, powinien to zrobić, a kto nie, nie. W CONCACAF zorganizowali turniej tzw MLS Do Liga MXSiedzieli, patrzyli, jak będzie wyglądał turniej, ile wygrają pieniędzy, jak to jest pracować, bo zapomnieliśmy, że wszyscy kochają pracować, a potem przychodzą protesty”.

Różne meksykańskie kluby skarżyły się, że podróże z ich siedziby do miast w USA, w których odbywały się mecze sezonu regularnego, były zbyt długie. Protestowali również na poziomie arbitrażu i dowolnej innej liczby spraw.

Argentyński strateg Zapewnił, że „praca cię zamknęła, podoba ci się metoda kalendarza, zgadzasz się grać we wszystkie gry w USA, rozumiesz, że musisz więcej podróżować, aby zawsze grać jako gość, a kiedy to zaakceptujesz, nie masz miejsca dla roszczeń.”

Z ośmiu pozostałych drużyn w ćwierćfinale Pucharu Ligi przetrwały tylko dwie meksykańskie drużyny, Monterrey i Queretaro, które zmierzą się z LAFC i Philadelphia Union. Drużyny, które grały w MLS Cup w zeszłym roku. Są także w ćwierćfinale reprezentując MLS Inter Miami, Charlotte, Nashville i Minnesota.

„Pokochali kalendarz, zgodzili się zagrać wszystko w Stanach Zjednoczonych i wiedzieli, że muszą dużo podróżować ze względu na logikę grania za granicą. Kiedy to wszystko zaakceptowałem, nie było miejsca na narzekanie” – potwierdził trener z Ameryki Południowej .

READ  Finał Copa Libertadores 2023 na żywo