18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liz Truss rezygnuje z funkcji premiera Wielkiej Brytanii

Liz Truss rezygnuje z funkcji premiera Wielkiej Brytanii

(CNN) — Premier Wielkiej Brytanii Liz Truss ogłosiła swoją rezygnację w czwartek Więcej jego zastępców domagało się jego dymisji z powodu chaotycznego głosowania w parlamencie I rezygnacja ministra spraw wewnętrznych pod koniec środy.

Rezygnując, Liz Truss została najkrócej sprawującym rządy premierem w kraju, sprawując urząd niewiele ponad sześć tygodni.

Poza Downing Street, Truss powiedziała, że ​​przedstawiła „wizję szybko rozwijającej się gospodarki o niskich podatkach, która skorzystałaby ze swobód Brexitu. Jednak zdaję sobie sprawę, że w tej sytuacji nie mogę wypełnić mandatu tego jedynego zostałem wybrany”. o Partii Konserwatywnej.

Wskazał również, że złożył rezygnację na rzecz króla Carlosa III i że wybory przywódcze odbędą się w ciągu tygodnia.

Jak Liz Truss dotarła do tego punktu?

Głosowanie w środę wieczorem za zakazem szczelinowania gazu łupkowego wywołało chaos w brytyjskim parlamencie. Prawodawcy poinformowali, że doradcy Liz Truss pobili parlamentarzystów, aby zmusić ich do głosowania przeciwko zakazowi.

Głosowanie zostało początkowo przedstawione jako wotum zaufania dla rządu Truss, ale pozostaje zamieszanie, czy tak było. Rzecznik Downing Street powiedział w czwartek, że konserwatywnym prawodawcom, którzy nie wzięli udziału w środowym głosowaniu, grozi postępowanie dyscyplinarne, według Autonomii Palestyńskiej.

Chaos przyszedł kilka godzin po tym, jak sekretarka spraw wewnętrznych Truss, Suila Braverman, zrezygnowała w dramatyczny sposób po sześciu tygodniach pracy. Co stanowiło gwałtowny atak na kierownictwo premiera.

„Działanie rządu zależy od tego, czy ludzie przyjmują odpowiedzialność za swoje błędy. Udawanie, że nie popełniliśmy błędów, posuwanie się naprzód, tak jakby cały świat nie widział, że je popełniliśmy, i nadzieja, że ​​sprawy magicznie się ułożą, nie jest poważnym sprawa polityki” – napisał Braverman w krytyce Truss Reflections.Liczne raporty na temat podatków i wydatków rządowych.

READ  USA: Hydraulik, który znajdzie pieniądze w murach kościoła, otrzyma nagrodę w wysokości 20 tysięcy dolarów

„Jestem zaniepokojony kierunkiem tego rządu” – powiedział Braverman. „Nie tylko złamaliśmy kluczowe obietnice, które złożyliśmy naszym krytykom, ale mam poważne wątpliwości co do zaangażowania tego rządu w wypełnianie zobowiązań zawartych w oświadczeniu”.