23 października, 2024

Lewandowski przyspiesza Polskę bez celu – międzynarodowa piłka nożna

Sports Writing, 9 października (EFE) .- Polska pokonała San Marino (5:0) bez gola Roberta Lewandowskiego, aby przedłużyć starania o miejsca w Pucharze Świata w grupie I z Anglią i Albanią w drodze do Kataru 2022.

Drużynie prowadzonej przez Portugalczyka Paulo Sousę nie udało się usunąć Albanii z drugiego miejsca, wygrywając z Węgrami. Polska traci jeden punkt do albańskiej drużyny, którą odwiedzą we wtorek w wielkiej bitwie, pięć miejsc za Anglią w walce o pierwsze miejsce i bezpośrednią kwalifikację do Mistrzostw Świata.

Chcąc zapewnić sobie miejsce w play-offach, Polska wygrała PGE Narodovic w Warszawie w jedenaście minut po bramce Carol Svitersky. Po dziewiątej, samobójczy gol Mirco Palaciego ustanowił przewagę gospodarzy, która została przedłużona przez Christopha Biotecha na początku drugiej połowy.

Do bramki chybił Robert Lewandowski, którego w trakcie meczu zastąpił Jacob Motor. Bayern Monachium nie wykorzystał słabości napastnika San Marino i wygrał rundę kwalifikacyjną z kwalifikacjami z holenderskiego Memphis Debe, izraelskiego Erona Zahaviego, PSV Eindhoven i serbskiego Alexandra Mitrovica. Fulham, mają siedem bramek. Lewandowski gromadzi sześć.

Sześć minut przed końcem Adam Buxa zdobył czwarte miejsce, a Christophe Biotech piąte, co zapewniło Polsce zwycięstwo nad San Marino.