3 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – Matilda Valencia: lek na sen

La Jornada – Matilda Valencia: lek na sen

Neurofizjolog Matilda Valencia oraz grupa współpracowników krajowych i zagranicznych zjednoczonych w badaniu polisomnografii i jej zastosowaniu klinicznym napisali w pełni informacyjną pracę na temat techniki PSG: podstawowe aspekty, klasyfikacja, interpretacja i zastosowanie w praktyce klinicznej.

Książka dr Valencia, pod redakcją Wydziału Psychologii Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku i Narodowego Szpitala Nauk Medycznych i Żywienia Salvadora Zuberana, jest ważna dla publikacji w języku hiszpańskim. To, co było obecne, było rozproszone w różnych źródłach w języku angielskim. Tekst będzie promował rozwój medycyny snu w Meksyku, Hiszpanii i Ameryce Łacińskiej. (czyli chodzik nie ma drogi, droga jest tworzona przez chodzenie).

Krótko mówiąc, pozwalam sobie wskazać centralne punkty prac, które komentuję, zwłaszcza te dotyczące skarg, które codziennie słyszy się w rozmowach na temat „nie mogę spać”, a które rzadko ustępują podczas leczenia nasennego.

Charakteryzując sen w dwóch stanach: snu bez szybkich ruchów gałek ocznych i snu REM, doprowadził uczonych do zrozumienia, że ​​fizjologia różni się między czuwaniem a snem, że różni się podczas zasypiania i że zmienia się podczas samego snu; Wiedza ta została dostarczona dzięki technologii, która przekształciła się w tak zwaną polisomnografię (PSG).

PSG umożliwia pomiar snu we wszystkich jego fazach lub etapach; Umożliwia widzenie i obliczanie ruchu gałek ocznych podczas snu, co zawsze wiąże się z aktywnością we śnie; Zaburzenia rytmu i tętna w ruchu kończyn. Arytmia, częstość oddechów i niedrożność (bezdech), towarzyszący łańcuch zdarzeń, taki jak hipoksemia i hiperkapnia, a także zmiany w aktywności elektrycznej mózgu, których aktywność jest uzyskiwana za pomocą wzmacniaczy, zbierana, wykreślana i interpretowana zgodnie z wiedza generowana przez naukowców Sleep przez dziesięciolecia pracy.

Dzięki PSG wiemy teraz, że mózg może być bardziej aktywny niż gdy nie śpisz, na przykład podczas snu REM. Później, w latach sześćdziesiątych, powiedzielibyśmy, że narodziła się medycyna snu. Jednocześnie rejestrowany jest okres snu i różne sygnały fizjologiczne: EEG, EKG, EMG, przepływ powietrza, wysiłek oddechowy, EKG, oksymetria, chrapanie i postawa. Kontynuuję w przyszłym tygodniu.

READ  Egzamin w San Marcos: 10 grudnia prawie 5400 kandydatów będzie rywalizować o jedno z 55 wolnych stanowisk w dziedzinie medycyny człowieka