20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Już w najbliższą sobotę w Polsce Adam Kovanaki vs Kakbar Maina

Już w najbliższą sobotę w Polsce Adam Kovanaki vs Kakbar Maina

Polski zawodnik wagi ciężkiej Adam Kownacki zakończy nieco ponad osiem miesięcy bezczynności, kiedy w najbliższą sobotę, 2 marca w Koszalinie, zmierzy się z rodakiem Kakbarem Meyną o wolny tytuł mistrza Polski wagi ciężkiej. .

Organizatorem walki jest Rocky Boxing Promotions, a transmisję będzie transmitował PolSat Sport HD.

Adam Kovanaki przegrał cztery ostatnie walki i rozważa odłożenie rękawic na kołek. Jednak mieszkający w Brooklynie w Nowym Jorku zawodnik wagi ciężkiej z rekordem 20-4, 15 przez nokaut zdecydował się walczyć dalej i ma ku temu dobry powód.

Ostatni raz widziana na ringu Cowanaki przeżyła najgorsze 29 lipca w Madison Square Garden Theatre.

Zmierzył się z Joe Cusumano, który znokautował go w ośmiu rundach. Na myślenie Kowanakiego w kwestii powrotu wpłynął pozytywny wynik testu Cusumano na obecność PED po wypadku.

Co ciekawe, po porażce przez nokaut z Anthonym Joshuą 12 sierpnia, Kowanaki poniósł kolejną porażkę z Robertem Heleniusem, u którego wynik testu na obecność PED był pozytywny.

„Zawsze chciałem zakończyć walkę zwycięstwem, chciałem walczyć w Polsce” – powiedział 34-letni Kowanacki. „Cockber opowiedział na Instagramie rzucającą mi wyzwanie historię, odpowiedziałem, zadzwonił do mnie jego publicysta i oto jesteśmy”.

Ze swojej strony Kakbar Meina ma bilans 11-1 z 7 nokautami. W swojej ostatniej walce w czerwcu ubiegłego roku znokautował Krzysztofa Dwardowskiego, zwiększając tym samym swoje szóste zwycięstwo z rzędu po porażce z niepokonanym Mateuszem Tsilibalą w maju ubiegłego roku.

Bez wątpienia w tej walce obaj zawodnicy będą walczyć o swoje ciosy, ale Kovanaki ma nadzieję, że będzie mógł nadal pracować w wadze ciężkiej, pomimo czterech gorzkich porażek z rzędu.

READ  Podpisanie Leganesa Barcicka w Polsce było niespodzianką