27 kwietnia, 2024

Javier Aguirre zadebiutował jako trener Majorki

Madryt, Hiszpania. meksykański trener Javier Aguirre Debiut na ławce zespołu Majorka Gorzka porażka przeciwko niemu Getafe Z wynikiem 1-0 jest to ważny mecz dla Majorki w walce o to, aby nie spaść z ligi, ponieważ rzekome zwycięstwo dosięgnie lokalna drużyna na punkty i wyjdą z piekła.

Wycieczka będzie piłką na mundialu 2022 w Katarze

Zatrzymanie obronne Javiera Aguirre

po raz pierwszy od Javier Aguirrektórzy w pełni zrozumieli w nieco ponad tydzień, w czym jest problem Majorka, nacisk na obronę. W rzeczywistości jest to druga drużyna, po Levante, która ma przeciwko niemu najwięcej goli. Wynik jego pierwszej diagnozy wyprowadził go na boisko i stworzył pięcioosobową obronę z pomocnikiem Idrissou Babą w centrum obrony.

Może Cię zainteresować: Najwyżej oceniani gracze w meksykańskiej FIFA 22 مجموعة

Nie była to jedyna nowość meksykańskiego trenera. Oprócz zmiany opłaty MajorkaPołożyłem nowe kawałki na trawniku. Częściowo zostali zmuszeni przez ofiary (Valjent, Jaume Costa, Raíllo). Ale wybrał też innych graczy i pojawiło się aż sześć nowych nazwisk w porównaniu do jedenastu, które przegrał z Espanyolem (Maffeo, Rosso, Olivan, Battaglia, Salva Sevilla i Vir Nino).

EFE

Zmiana taktyczna

baskijski
To spowodowało ogromny korek. Nagle zarówno Getafe, jak i Majorkamieli ten sam system z gęsto zaludnioną obroną.

Decydujący moment w pojedynku Getafe z Majorką

Nic się nie wydarzyło w Koloseum aż do głównej rozgrywki gry z udziałem VAR. W 63. minucie meczu sędzia Antonio Mateo Lahoz nie wykorzystał rzutu karnego, ponieważ Rosso mógł dołożyć rękę do strzału Anisa Onala. Po obejrzeniu zdjęć zmienił zdanie, biorąc pod uwagę maksymalny rzut karny, oprócz odesłania obrońcy Majorka.

Może Cię zainteresować: Liverpool wywiera większą presję na Manchester City

READ  Victoria Lee umiera w wieku 18 lat, co jest wielką obietnicą dla MMA

Po tym, bramkarz Sergio Rico stał się gigantem dzięki potężnej podwójnej obronie. Najpierw wziął rzut karny od Anis Unal. A potem, podczas dobicia, uratował strzał Oliveiry, który potężną lewą nogą zaśpiewał bramkę, która imponująco obroniła.

Zwycięski gol Getafe

Z innym zawodnikiem trener Quique Sánchez Flores postanowił zmienić system i utworzył 4-4-2. Miał dwadzieścia minut, aby przełamać żelazny opór Majorka.

Kluczowym czynnikiem było wejście Gonzalo Villara. Jego magia pojawiła się, gdy Getafe dosięgnął ich szyj w wodzie. Na osiem minut przed końcem, wykorzystał doskonałe podanie do Borji Mayoral, który pokonał Sergio Rico i nie był w stanie ponownie obronić. To było wystarczająco. Getafe przełamało serię sześciu meczów bez zwycięstwa i odebrało sześć punktów spadkowi, podczas gdy Mallorca zajmuje 18. miejsce w strefie spadkowej z 26 punktami.