18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

iPhone 15 VS iPhone 14 Pro, który lepiej kupić?

iPhone 15 VS iPhone 14 Pro, który lepiej kupić?

Projekt i ekran

On iPhone 15 jest nowszym urządzeniem niż iPhone 14 Pro Dlatego też, jeśli chodzi o aktualizacje, seria 15 otrzyma więcej aktualizacji niż seria 14. Jednak Seria Pro ma więcej funkcji niż seria Standard, choć w tym roku objęły one słynną dynamiczną wyspę i inne nowości. Poniżej dokonamy małego porównania.

Do tego wszystkiego trzeba dodać to Materiały budowlane Seria Pro jest lepsza od serii 15, ponieważ nowa generacja jest wykonana z aluminium, natomiast seria Pro jest wykonana ze stali nierdzewnej.

Musimy także dodać Częstotliwość odświeżaniaiPhone 14 Pro ma częstotliwość odświeżania 120 Hz, podczas gdy seria 15 kontynuuje częstotliwość odświeżania 120 Hz.Jedynym aspektem, w którym iPhone 15 wygrywa w porównaniu do swojego poprzednika, jest Włóż USB-Cnowy standard łączności Apple, chociaż szybkość przesyłania plików jest taka sama jak w generacji Pro 2022. Oczywiście oszczędzasz sobie konieczności noszenia złącza Lightning i konieczności noszenia w torbie 20 różnych ładowarek, dzięki czemu wszystko jest wygodniejsze.

Kamery

Kamery mogą być na miejscu Więcej różnic Pomiędzy generacjami iPhone 15 ma dwa aparaty, natomiast iPhone 14 Pro ma trzy aparaty i czujnik LiDAR. Prawdą jest, że iPhone 15 odziedziczył po aparacie z serii Pro nowe funkcje, takie jak możliwość robienia 48-megapikselowych zdjęć, nagrywanie wideo 4K czy znaczna poprawa w trybie Cinema. Jednak model Pro nadal odstaje od nowej generacji. Mamy na to dowody Zoom optyczny Seria Pro ma pojemność x3, podczas gdy nowa generacja ma tylko pojemność x2. Ponadto aparat ma lepsze tryby ustawiania ostrości i większą elastyczność w różnych scenariuszach. Dlatego przejście z 14 Pro na 15 to skok wstecz.

Nad głową iPhone'a 14 Pro Max

Dla mnie Nagrywanie wideo, Przeanalizujmy to teraz głębiej i znajdźmy także różnice. Co prawda oba mają świetną jakość nagrywania wideo, ale prawdą jest, że istnieją tylko pewne specyficzne funkcje, takie jak tryb Pro Ress, który jest dostępny tylko w trybie bardziej profesjonalnym lub tryb Raw, który jest dostępny tylko w Pro tryb, co oznacza, że ​​w serii nadal obecne są bardziej profesjonalne opcje.

READ  Jak wypróbować GPT-4o za darmo z ChatGPT

W jakich przypadkach polecacie przejście z 14 Pro na 15?

Widzieliśmy, że iPhone 14 Pro jest urządzeniem lepszym od iPhone’a 15, dlatego nie zaleca się przechodzenia z iPhone’a 15 na model Pro, ponieważ cofniemy się o krok na wszystkich poziomach, z wyjątkiem procesora, w projektowaniu i łączność UBS-C.

iPhone'a 14 i iPhone'a 14 Pro Max

Teraz, jeśli istnieje Właśnie w tym przypadku warto kupić iPhone’a 15 Dzieje się tak, jeśli posiadasz poprzednią generację i czujesz, że nie wydobyła ona z tego urządzenia całej wydajności i jesteś użytkownikiem, który chce posiadać urządzenie przez kilka lat i nie zależy mu na tym, aby nie posiadać najświeższych nowinek od Apple. W tym przypadku, jeśli uda się go sprzedać w dobrej cenie, nową generację iPhone’a można kupić bezpłatnie, ponieważ można go sprzedać, aby kupić 15-tego, ponieważ różnica między obiema generacjami wynosi ponad 300 euro.