28 czerwca, 2024

Hiszpania pokonała Polskę w meczu otwarcia Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej w Antigui

Hiszpania pokonała Polskę 35:27 w meczu otwarcia trwających do 30 czerwca Uniwersyteckich Mistrzostw Świata w siatkówce w Antigui. W fazie grupowej zmierzy się ze sobą aż czternaście drużyn, siedmiu mężczyzn i siedem kobiet Spór pomiędzy pawilonami Agustina Rodrigueza i Fernando Argellesa.

Po ceremonii otwarcia Polacy nie poddali się do samego końca, mimo że zespół pod wodzą Diego Dorado pokazał swoją wyższość. Po dobrym początku gości Hiszpanie poprawili swoją obronę i dodali dodatkowe sukcesy w ofensywie, co zapewniło im sześciopunktowe prowadzenie do przerwy (17-11).

W drugiej połowie, mimo że Polacy zmusili Hiszpanów do cięższej pracy, to różnice zdań utrzymały się. Przy stanie 25-19 doprowadziło to do zacieśnienia obrony i ataku, a przewaga miejscowych była widoczna w ostatnich minutach i zakończyła się pierwszym zwycięstwem: 35-27).

Ceremonia otwarcia

W pawilonie Fernando Argelles wzięło udział czternaście drużyn, w tym przedstawiciele Hiszpanii, Polski, Czech, Chile, Indii, Francji, Holandii i Brazylii.

Po opuszczeniu wszystkich drużyn interweniował burmistrz miasta Manuel Barron; Rektor uniwersytetu Camilo José Cela Hector Mauricio Escamilla i w imieniu FISU (Międzynarodowej Federacji Sportu Uniwersyteckiego) Rosara Mendez podnieśli wartości sportowców uniwersyteckich i ponownie świętowali w Antigui.

Wydarzenie zakończyło się podniesieniem flag i występem lokalnej grupy Origen, która wykonała niespodziewaną wersję utworu „Torero” Sayane’a.

W najbliższy poniedziałek w kategorii mężczyzn wystartują Brazylia-Indie o 10:00 na torze Agustin Rodriguez; i Czechy-Chile o godzinie 10:00 w Argüelles. Wszystkie mecze kobiet zostaną rozegrane w Argüelles w Hiszpanii i Indiach o godzinie 12:30; Czechy – Holandia o 17:00 i Polska – Chile o 19:30.