30 kwietnia, 2024

Hiszpania pokonała Polskę w dogrywce, by w sobotnim finale zmierzyć się z Portugalią – John

Hiszpania U-19 będzie bronić tytułu po pokonaniu Polski 5:2 po 10 minutach dogrywki na Olivo Arenie w finale Mistrzostw Europy na Olivo Arenie.

„Czerwoni” zagrają w finale w najbliższą sobotę z Portugalią, która oficjalnie pokonała Ukrainę 4:1 w pierwszej tercji.

Po zwycięstwie w Europie na Łotwie (Ryga) już trzy lata temu, drużyna prowadzona przez Alberta Canelasa musiała przebić się do granic możliwości przeciwko polskiej drużynie, która broniła zdyscypliną i swój cel, Lach, jako najlepszy zawodnik.

Polacy, pokonani już przez Hiszpanię w półfinale 2019 roku, wyszli na prowadzenie po bramce Centlewskiego z rzutu karnego i ta przewaga pozwoliła im schować się z tyłu i zaskoczyć kontratak.

Drugi okres zdominowała Hiszpania, która w magicznej minucie zmieniła tablicę wyników golami Alexa Garcii i Adriena Rivery, ale Polacy mieli szczęście i Turcowid wyrównał.

Hiszpania próbowała uniknąć dogrywki, ale nie wykorzystała swoich szans aż do dogrywki, kiedy rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść, zdobywając dwa gole Nico, trzeciego i piątego, oraz czwartego Carrasco.

W sobotę o 19:00 będzie szukał swojego drugiego tytułu do lat 19.

arkusz danych

5. Hiszpania. Mario, Pablo Ordonez, Carrasco, Alex Garcia i Tapias. Potem zagrali Espin, Nacho Gomez, Adrian Rivera, Nico, Juan Moreno i Ortaz.

2. Polska. Lacha, Lichnerskiego, Rodara, Centlewskiego i Opadowskiego. Brali udział także Betowski, Formela, Krzempek, Turkowyd i Jasrzembski.

Sędziowie: Ruben Antonio Cardoso (Portugalia), Denis Gudzi (Ukraina) i Giulio Colombin (Włochy). Są to Nacho Gómez (min.5), Pablo Ordóñez (min.16), Betowski (min.14), Formela (min.28) i Turkowyd (min.30),

cele. 0-1. Min 17. Centlewski z rzutu karnego. 1-1. Min 23. Alex Garcia. 2-1. Min 23. Adrian Rivera. 2-2. Min 27. Turkus. 3-2. Min. 42. Niko. 4-2. Min 45. Carrasco. 5-2. Min. 48. Niko.

Incydenty: Drugi półfinał mistrzostw Europy do lat 19 rozegrano na Olivo Arena z udziałem 1206 widzów.

READ  Biden odwiedzi polskie miasto przy granicy z Ukrainą Świat | T.W.