27 czerwca, 2024

Francja i Holandia zremisowały bezbramkowo;  Polska zostaje wyrzucona, a Ukraina wraca

Francja i Holandia zremisowały bezbramkowo; Polska zostaje wyrzucona, a Ukraina wraca

Francja i Holandia zremisowały bezbramkowo w meczu naznaczonym niezdecydowaniem

Podczas Euro 2024 Francja i Holandia zremisowały bezbramkowo 0:0. Bez Kyliana Mbappe na boisku ze względu na złamany nos Francja pokazała wyraźne braki w ataku. Szczególnie Antoine Griezmann zmarnował dwie klarowne okazje, które mogły odmienić przebieg meczu. Menedżer Didier Deschamps zdecydował się na konserwatywne podejście, wystawiając Tchouaméniego w miejsce Mbappé, podczas gdy Ronald Koeman dokonał zmian taktycznych, opóźniając Frimponga i Simonsa.

Mecz rozpoczął się od niebezpiecznego występu Holandii, która już na początku była bliska zdobycia gola. Jednak Francja zaczęła odzyskiwać kontrolę nad grą. Conte pokazał dobry poziom, Tchouaméni zapewnił stabilność, a Griezmann był bardzo aktywny w ataku, choć nie miał szczęścia.

Griezmann miał wyraźną szansę po grze z Rabiotem, jednak nie wykorzystał jej w kluczowym momencie. W drugiej połowie Francja nadal atakowała, ale nie była w stanie wygrać. Griezmann zmarnował kolejną świetną okazję, a gol Simmonsa dla Holandii nie został uznany ze względu na spalony.

Zmiany dokonane przez obie drużyny nie zmieniły wyniku. Wprowadzenie przez Koemana Wekhorsta nie przyniosło żadnego efektu, a Mbappé pozostał na ławce rezerwowych. Bezbramkowy remis sprawił, że obie drużyny były blisko zakwalifikowania się do 1/8 finału z czterema punktami.

Polska żegnała się z Euro 2024 po porażce z Austrią

Austria pokonała Polskę 3:1 w kluczowym meczu Euro 2024, pozostawiając Polskę bez szans na awans do 1/8 finału. Bramki dla Austrii zdobyli Gernot Trauner, Christoph Baumgartner i Marko Arnautovich. Polska chwilowo wyrównała po bramce Krzysztofa Pytka, ale nie potrafiła utrzymać tempa.

Mecz rozpoczął się od gola Traunera dla Austrii. Polska dobrze zareagowała i po dużej przerwie doprowadziła do wyrównania. Austria odzyskała jednak prowadzenie w drugiej połowie po bramce Baumgartnera. Arnautovic wykorzystał rzut karny, co zapewniło Austrii zwycięstwo.

READ  Niemieckie wyrzutnie rakiet Patriot będą stacjonować w Polsce pod dowództwem NATO

Lewandowski, który nie opuścił meczu ze względu na problemy z mięśniami, wszedł w 59. minucie, ale nie mógł zmienić losów spotkania. Polska jest pierwszą drużyną, która odpadnie z Euro 2024, a Austria jest na dobrej pozycji, aby awansować.

Ukraina odzyskuje siły i odnosi pierwsze zwycięstwo na Euro 2024

Ukraina zapewniła sobie pierwsze zwycięstwo na Euro 2024, pokonując Słowację 2:1. Ivan Shranz rozpoczął mecz szybką bramką dla Słowacji, ale Ukraina odpowiedziała w drugiej połowie. Mykoła Szabarenko zremisował, a zwycięskiego gola strzelił Roman Jaremczuk.

Słowacja zaczęła mocno, a Skrans wykorzystał dośrodkowanie i otworzył wynik. Ukraina nie poddała się jednak. W drugiej połowie Shabarenko wyrównał wynik strzałem lewą nogą z drugiej linii. Yaremchuk otrzymał długie podanie i przeleciał nad bramkarzem, aby przypieczętować zwycięstwo efektownym golem.

Dzięki temu zwycięstwu Ukraina nadal walczy o awans do kolejnego etapu, a Słowacja będzie musiała poprawić swoje występy w kolejnych meczach, aby utrzymać się w rywalizacji.