22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Po ćwiczeniach nuklearnych z Rosją białoruski reżim rozmieścił rakiety na granicy z Ukrainą i Polską.

Po ćwiczeniach nuklearnych z Rosją białoruski reżim rozmieścił rakiety na granicy z Ukrainą i Polską.

Białoruś zacieśnia współpracę z Rosją i podnosi napięcia w Europie

Jednostki rakietowe i artyleryjskie Białoruskie Siły Zbrojne Organizowali także tajne marsze do miejsc przygranicznych Ukraina I Polska A według doniesień w tę sobotę pełnił wartę na stanowiskach ustalonych w ramach niespodziewanej inspekcji Ministerstwo Obrony Białorusi.

Jednostki obrony powietrznej, oddziały rakietowe i artyleria zajmowały pozycje i pełniły wartę w rejonach, w których rozmieszczono artylerię.” – stwierdziła firma w Telegramie.

Zdaniem prezesa Sztab Generalny Sił Zbrojnych, Paweł MurawiekoĆwiczenia te prowadzone są w regionach Komal I Brześć (Z obramowaniem Ukraina I Polska) brać udział „Systemy Bolonese i wielorakietowe jednostki rakietowe i artyleryjskie MB-21 Grad”.

Ochrona Podkreślił, że ćwiczenia realizowane są w ramach „Zaskakujący przegląd gotowości jednostek sił zbrojnych”.

Białoruscy żołnierze współpracowali z wojskami rosyjskimi w wojnie na Ukrainie (AP).

Jednostki operacji specjalnych biorące udział w badaniu przeprowadziły tajny przemarsz we wskazane obszary, zorganizowały ich bezpieczeństwo i ochronę oraz rozpoczęły prace inżynieryjne.„, skomentował Dowództwo białoruskie.

Rządy białoruskieBliski współpracownik Rosja W swojej walce z Ukraina, Zezwoliła wojskom rosyjskim na rozpoczęcie kampanii ze swojego terytorium w lutym 2022 roku, wyrażając tym zaniepokojenie. Zwiększenie kontyngentu wojskowego państw zachodnich Bliżej swoich granic zapowiedział zwiększenie sił na tych terenach.

I podkreślił Ukraińskie Siły Zbrojne Na południu kraju rozmieszczono kontyngent wojskowy liczący do 20 000 żołnierzy. Mińsk Wysłanie wojsk w tym kierunku.

W zeszłym tygodniu Rosja i Białoruś Ćwiczyli dostarczanie i rozwój broni nuklearnej na rakietach w ramach drugiej fazy taktycznych ćwiczeń nuklearnych w pobliżu granicy z Ukrainą.

Białoruski dyktator Aleksander Łukaszenka głównym sojusznikiem Władimira Putina w Europie (EFE/EPA/KONSTANTIN ZAVRAZHIN / KREMLIN / POOL)

Generał broni Igor KolesnikowSzef wydziału odpowiedzialnego za dostarczanie broni nuklearnej i jej zabezpieczenie poinformował o postępie manewrów odpowiedzialnych za dostawę wojsk rosyjskich i białoruskich na potrzeby opracowania rakiet naziemnych. i wiatr z ładunkami jądrowymi.

READ  Bohaterowie 2021 w Polsce

„Obecnie obrona jest realizowana za pomocą rakiet ćwiczebnych”on dodał.

Podkreślił, że wyniki zostaną poddane analizie pod koniec rosyjskich ćwiczeń wojskowych i „określone zostaną kierunki przyszłego rozwoju taktycznych sił nuklearnych, które zapewnią realizację zadań w różnych sytuacjach militarnych i politycznych”.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony i Leningradzki Okręg Wojskowy, który niedawno został odbity przez rosyjską marynarkę wojenną, przyłączyły się do ćwiczeń na polecenie prezydenta Rosji – podała Rosja. Władimir PutinNa początku maja ubiegłego roku w odpowiedzi na „zagrożenia z Zachodu”.

Parada broni nuklearnej na Placu Czerwonym w Moskwie

W ćwiczeniach wzięły także udział ukraińskie regiony zaanektowane przez Rosję we wrześniu 2022 r., co stanowiło wyraźny sygnał dla Zachodu po tym, jak kilku europejskich polityków zagroziło wysłaniem wojsk na Ukrainę.

Według obrony byli oni wspólnie szkoleni w zakresie „bojowego użycia niestrategicznej broni nuklearnej” w jednostkach szkoleniowych sił zbrojnych Rosji i Białorusi.

Manewry miały na celu utrzymanie poziomu gotowości personelu i sprzętu do bojowego użycia niestrategicznej broni jądrowej w celu bezwarunkowego zagwarantowania suwerenności i integralności Rosji i Białorusi.

(z informacją EFE)