28 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

FIFA otwiera sprawę dyscyplinarną w sprawie Byrona Castillo

FIFA wszczęła postępowanie dyscyplinarne w związku z możliwym naruszeniem przez Byrona Castillo kryteriów zaproszenia do ośmiu meczów, które rozegrał dla reprezentacji Ekwadoru w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze 2022.

Międzynarodowa organizacja wezwała Federację Ekwadoru i Peruwiański Związek Piłki Nożnej do przedstawienia swoich stanowisk przed Komisją Dyscyplinarną FIFA.

Tym samym FIFA odpowiada na skargę złożoną przez chilijską federację przed Komisją Dyscyplinarną, w której postawiono zarzuty dotyczące możliwego fałszowania dokumentów nadających ekwadorskie obywatelstwo Byronowi Castillo.

Ekwadorska drużyna zakwalifikowała się bezpośrednio do mistrzostw świata, w przeciwieństwie do Chile i Peru.

Drużyna peruwiańska, która zajęła piąte miejsce za Ekwadorem, rozegra baraż, a Chilijczycy odpadną.

Trener Ekwadoru Gustavo Alvaro Castillo rozegrał dwa mecze z Paragwajem i Chile oraz raz z Urugwajem, Boliwią, Wenezuelą i Argentyną.Kluczowe spotkania zespołu w celu osiągnięcia jednej z sesji na żywo Pucharu Świata.

Piątego dnia tego miesiąca chilijska federacja potępiła istnienie „nieskończonych dowodów na to, że gracz urodził się w Kolumbii”.

O nieprawidłowościach, które oskarżyły federację ekwadorską o „pełną świadomość”, poinformował ten organ.

Ewentualna kara ze strony FIFA może wiązać się z odjęciem przez Ekwador punktów za mecze rozgrywane przez Castillo, co może zmienić listę ogłoszeń.

Prawny raport techniczny Krajowej Dyrekcji Stanu Cywilnego Ekwadoru potwierdza, że ​​rejestr urodzeń Byrona Castillo w ekwadorskim mieście Guayas nie widnieje na wymaganej objętości, stronie i zaświadczeniu, zgodnie z oficjalnym dokumentem otrzymanym przez EFE.

READ  Meksykanin poszedł na wirusa, aby „zniszczyć” Manchester United