3 maja, 2024

Ethan Hayter wygrał Tour of Poland, a Carapaz zajął 22. miejsce

Brytyjski kolarz Ineos Grenadiers zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, po zwycięstwie Arnauda DeMarre na 7. etapie. Najlepszym Ekwadorczykiem był Richard Carabas, który zajął 22. miejsce.

Ethay Hayter, 23 lata, wyciągnął do niej rękę Pierwszy tytuł w wyścigu etapowym Turystyka światowa I drugi w sezonie. W czerwcu został ogłoszony narodowym mistrzem w jeździe na czas.

Kolarz Ineos Grenadiers bez problemu odzyskał prowadzenie na ostatnim etapie i finiszował z skumulowanym czasem. 28 godzin, 26 minut i 23 sekundy.

W szóstym etapie jazdy na czas Heider awansował na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w Polsce Objął 11 sekundowe prowadzenie od Taimana Arensmana.

Podium uzupełnili Holender Taiman Arensman (drugi) i Hiszpan Bello Bilbao (trzeci). Najlepszy Amerykanin Południowy turnieju Kolumbijczyk Sergio Higuda zajął ósme miejsce.

Ze swojej strony Richard Karabus zajął 22. miejsce w klasyfikacji generalnej, 1:12 od zwycięzcy; Jefferson Cepeda był 35. w 2:31, a Jonathan Narvaez był 50..