14 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

EDPR uruchamia pierwszy projekt hybrydowy w Polsce

EDP ​​Odnawialne źródła energii (EDPR) Oficjalne otwarcie w Polsce Pierwszy projekt hybrydowy w kraju. Instalacja łączy energię wiatrową i słoneczną do zasilania nowego parku fotowoltaicznego o mocy 45 MW w Konarach w środkowo-zachodniej Polsce. To trzeci projekt hybrydowy realizowany przez firmę na świecie i czwarty co do wielkości park fotowoltaiczny w kraju.

Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2008 roku i od tego czasu zrealizowała projekty o charakterze niemal mocy produkcyjnej. 900 MW

Projekt hybrydowy Connery’ego

Projekt Konary to innowacyjny przykład zastosowania hybrydy w Polsce, a nawet w Europie Środkowo-Wschodniej, tj Wspólne wykorzystanie istniejącej infrastruktury połączeń wzajemnych przez różne odnawialne źródła energii z uzupełniającymi profilami funkcjonalnymi. Conari PV Park będzie również korzystał z tej samej stacji odbiorczej, która jest podłączona do farmy wiatrowej Pavlovo o mocy 79,5 MW należącej do EDPR.

Istotne Całkowita moc przyłączeniowa podstacji nie ulega zmianieobie technologie wytwarzają energię w sposób komplementarny, gdy jej zasoby są duże. Wydajność tego procesu jest monitorowana za pomocą innowacyjnych, „szytych na miarę” algorytmów.

Aby zrealizować projekt, na obszarze ponad 55 hektarów zainstalowano blisko 70 000 paneli fotowoltaicznych, których produkcja będzie zasilać 20 000 domów rocznie.

Conari Park pozwoli uniknąć zużycia tysiąca ton węgla i emisji około 840 tysięcy ton CO2 w ciągu minimalnego okresu użytkowania wynoszącego 25 lat.

raporty

Bartos Fedurek, Dyrektor Zarządzający EDPR w Polsce, Uwagi: „W Konari pokazujemy, że idea współdzielenia sieci poprzez komplementarne technologie energii odnawialnej, które z sukcesem wdrażamy w Portugalii i Hiszpanii, może również uwolnić potencjał podłączenia dodatkowych gigawatów czystej energii w Polsce. Przy obecnych cenach energii i tradycyjnych opcjach przyłączenia nowych mocy OZE wysychających sieć, hybryda to odciążenie dla polskich odbiorców energii

Transformacja energetyczna w Polsce

Polski rząd zatwierdził ją w lutym 2021 r Nowa Polityka Energetyczna Do 2040 roku powinna spróbować ograniczyć tradycyjne wykorzystanie węgla do wytwarzania energii. W szczególności dokument ma na celu zmniejszenie udziału węgla w miksie wytwórczym z 72% w 2020 r. do 56% w 2030 r. poprzez wprowadzenie morskiej energetyki wiatrowej oraz dalszy rozwój morskiej energetyki wiatrowej i słonecznej.

READ  Druga liga hiszpańska Wisła Kraków zdobywa Puchar Polski - czas gry

Jednakże, Polska potrzebuje inwestycji o wartości od 285 do 371 miliardów euro Zreformować swój sektor energetyczny do 2030 r. Zdaniem Pawła Strączyńskiego, wiceprezesa finansowego Pekao SA, wydatki te są porównywalne z wydatkami poniesionymi na odbudowę kraju po II wojnie światowej.

To może Cię zainteresować