29 kwietnia, 2024

CV Guaguas godnie wypadło w starciu z mistrzami Polski

CEV Liga Mistrzów mężczyzn

Pierwszy dzień fazy grupowej Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn, gdzie CV Guaguas (reprezentant Hiszpanii w turnieju), jedna z najlepszych drużyn w Europie, odwiedziła złożone boisko mistrza Polski i aktualne I miejsce w tabeli Polski liga z 7. W jego szafce nie ma zwycięstw ani porażek; Jastrzębski Węgiel.

Pierwsza runda rozpoczęła się od zabójczego tempa obu drużyn, C.V. Kwakwaz najlepiej jak mógł wytrzymał polski atak, zwłaszcza prowadzony przez nr 21 Tomasa Fornella, i tym samym pierwszą kwartę przeszedł z lekką przewagą. Lokalny zespół 8-6, Camarero poprosił swój zespół, aby zrobił to, co robili w ciągu tygodnia, co zaczęło być zauważalne zwłaszcza w poziomie obsługi i przyjęć, dodatkowo wyłoniła się sylwetka Paulo Csonki, dzięki energii ich serwisu odrobili straty, po serii 8:12 podwyższyli na 16:18 na korzyść gości. Koniec seta był zapierający dech w piersiach, a po kilku setach po obu stronach zdecydowano bez kontrowersji, po tym jak Wallison Becerra strzelił obok bramki. Set zakończył się wynikiem 30:28 i był jak dotąd najbardziej wyrównanym meczem.

Drugi akt rozpoczął się zupełnie inaczej niż pierwszy. Podbudowana zwycięstwem poprzedniego seta polska drużyna nieprzerwanie wkraczała w mecz, zwłaszcza dzięki doskonałemu serwisowi swojego zawodnika Tomasza Fornella, i w mgnieniu oka objęła zdecydowane prowadzenie 8:1. Set był kontynuowany, a miejscowi nadal utrzymywali przewagę, docierając do środka seta z bardzo korzystnym wynikiem 20-12, który praktycznie zamknął seta, który zakończył się błędem serwisowym Zonki (25-16).

Żółte zaczęły się rozluźniać w trzecim secie, naciskały od linii serwisowej i zaczęły nieco podnosić poprzeczkę, pojawił się także Nico Bruno, który zawsze wiedział, że to ostatnia taktyka na mecz. Wynik 5-10 na korzyść drużyny żółtej zapewnił podział. Set trwał nadal i choć momentami sporo cierpiał, CV Kwakwa zdołała utrzymać na tablicy wyników prowadzenie 17-20. Wynik seta zapowiadał się jednak zupełnie inaczej, Polki znów podniosły poziom, doświadczenie aktualnych wicemistrzów jest zauważalne w Europie i po 9:4 udało im się wygrać mecz. 26-24, w bardziej wyrównanym zakończeniu.

READ  Rosja wstrzymuje dostawy gazu do Polski i Bułgarii Wideo

Bardzo trudny pod względem wyników mecz, w którym CV Guaguas trzymał lokalną drużynę w napięciu, dając szanse na wygranie seta, zwłaszcza pierwszego i trzeciego. The Yellows skupią się teraz na lidze regularnej, a już w najbliższą sobotę w Insular Sports Center zmierzą się z Leleman Conqueror Valencia.

Data: środa, 18 listopada 2023 o 19:30.

Dzień roboczy: Z tym wiąże się pierwszy dzień meczowy fazy grupowej Pucharu Europy w siatkówce mężczyzn.

Miejsce ceremonii: Hala Widowiczko-Sportowa (Polska)

sędziowie: Konstantin Yovchev (BUL) i Salvis Kurtis (ŁAT)

Ostateczny wynik: Jastrzębski Węgiel 3 (30-25-26) – CV Guaguas 0 (28-16-24).