18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest Mały Obłok Magellana?  Kiedy i gdzie będzie to widoczne

Co to jest Mały Obłok Magellana? Kiedy i gdzie będzie to widoczne

Październik W tym miesiącu rozpoczyna się seria oczekiwanych wydarzeń astrologicznych, które pozostawią po sobie kilka pocztówek wartych zapamiętania. Pomiędzy koniunkcją Księżyca i Jowisza a obrączkowym zaćmieniem Słońca na półkuli południowej Mały Obłok Magellana.

Muzeum Nauki Universum Narodowego Uniwersytetu Autonomicznego Meksyku (UNAM) ogłosiło… Wydarzenia astronomiczne Które zobaczymy w tym miesiącu.

Zatem oczekuje się, że 5 października Mały Obłok Magellana będzie widoczny z półkuli południowej, ale jakie są cechy tego zjawiska astronomicznego?

Przeczytaj także Październikowe wydarzenia astrologiczne, których nie możesz przegapić

W katalogu galaktyk nazywana NGC 292, a czasem także „SMC”, jest… Nieregularna galaktyka karłowata Blisko Drogi Mlecznej, oddalonej od nas o 200 tysięcy lat świetlnych.

Według Europejskiej Agencji Kosmicznej Mały Obłok Magellana Jest dwadzieścia razy mniejsza od naszej Galaktyki, ale jej jasne obszary można dostrzec gołym okiem z półkuli południowej.

Co więcej, zna ją jako galaktyka kosmiczna Droga Mleczna, Ponieważ orbituje wraz z Wielkim Obłokiem Magellana. Znajduje się w gwiazdozbiorze Tukany.

Na zdjęciu wykonanym w lutym 2015 roku Europejska Agencja Kosmiczna zauważyła, że ​​delikatny zielony kolor w lewym dolnym rogu i czerwony kolor głównego ciała galaktyki wskazują, że obserwacje wykonane przez Herschela ujawniły najzimniejszą materię, o temperaturze około -260 stopni Celsjusza.

Przeczytaj także Zaćmienie Słońca 2023: O której godzinie i w jakim stopniu w każdym stanie Meksyku będzie ciemno?

Najjaśniejsze niebieskie kropki zostały natomiast uchwycone przez należący do NASA teleskop Spitzera. Regiony te zawierają gorętszy pył i gazy, około -150°C. W rzeczywistości zauważono, że w niektórych z nich tworzą się nowe gwiazdy.

Ty też będziesz zainteresowany

4 pokarmy zawierające witaminę D, która zapobiega bólom stawów

Ojciec goli córkę w ramach kary za naśmiewanie się z chorej na raka koleżanki, co budzi kontrowersje; wideo

Według badania przeprowadzonego na Uniwersytecie Harvarda takie sytuacje nie pozwalają na awans
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

sól

READ  „Mamy najbiedniejszą agencję kosmiczną na świecie”.