16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

CNBV donosi, że włamanie do usług finansowych Caja Popular Mexicana;  Sprawdzanie systemu cyberbezpieczeństwa

CNBV donosi, że włamanie do usług finansowych Caja Popular Mexicana; Sprawdzanie systemu cyberbezpieczeństwa

the Krajowa Komisja Chleba i Zapasów (CNBV) poinformowała, że ​​wykonując swoje uprawnienia nadzorcze, dokonuje przeglądu systemu kontroli wewnętrznej w odniesieniu do Cyberbezpieczeństwo Do Meksykański Fundusz Ludowy (Koszt za tysiąc wyświetleń).

Nastąpiło to w ramach działań następczych po awariach, które miały miejsce w Usługi finansowe Dla tej firmy, co miało miejsce od lipca ubiegłego roku.

Według CNBVCaja Popular Mexicana podała, że ​​przyczyną awarii usług finansowych był wypadek Cyberbezpieczeństwo.

W tym sensie CPM w dalszym ciągu realizuje zadania powstrzymujące, aby ograniczyć do minimum wpływ na użytkowników, podejmując jednocześnie niezbędne środki w celu pełnego przywrócenia usług.

Przeczytaj także Hakowanie, cyberzimna wojna

CNBV ponownie podkreśla swoje zaangażowanie w nadzorowanie i regulowanie podmiotów członkowskich CNBV Meksykański system finansowyOrgan regulacyjny stwierdził, że w celu zapewnienia jego stabilności i prawidłowego działania należy chronić interesy publiczne użytkowników.

CPM również potwierdziło incydent związany z bezpieczeństwem cybernetycznym w oświadczeniu skierowanym do swoich klientów.

„Dziękujemy wszystkim naszym członkom za wsparcie i pomoc, która przez ponad 70 lat przyczyniała się do powstania i rozwoju ich spółdzielni, a także doceniamy ich zrozumienie i towarzyszenie w dniach, gdy niektórzy z nich zostali dotknięci. Usługi, które świadczyliśmy na regularnie i do dziś możemy podkreślić, że było to spowodowane incydentem związanym z bezpieczeństwem, który dotknął część infrastruktury technologicznej, powodując awarie” – stwierdził CPM.

Jak podaje podmiot, od 7 września dostępny będzie m.in. kredyt na nieruchomości i kredyt samochodowy.

Przeczytaj także Uwolnienie dowódcy wojskowego oskarżonego o włamanie do Sedeny

W lipcu ubiegłego roku CPM zgłosiło problemy z podstawową obsługą klienta, w szczególności w zakresie SPEI Z Banku Meksyku, który Działalność operacyjna prowadzona była gotówkowo w oddziałach.

Stopniowo Caja Popular Mexicana przywracała swoją działalność i dbała o to, aby na zasoby jej użytkowników nie miały wpływu zdarzenia odnotowane podczas jej funkcjonowania.

READ  Sharp wprowadza na rynek innowacyjny, całkowicie czarny panel słoneczny M10 o mocy 420 W, przeznaczony do użytku własnego

Subskrybuj tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi aktualnościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na Twój adres e-mail.

magnetowid/mcc