6 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ceny baryłki ropy Brent i Texas dzisiaj, 7 maja: Ile to kosztuje i ile kosztuje?

Ceny ropy naftowej odnotowały drugi tygodniowy wzrost z rzędu. Dzieje się tak po tym, jak Unia Europejska formalnie zaproponowała zakaz importu wszelkiej ropy naftowej i produktów naftowych. ropa naftowa Rosjanie pod koniec roku.

Postawmy sprawę jasno: to nie będzie łatwe. Niektóre kraje członkowskie są silnie uzależnione od rosyjskiej ropy, ale my po prostu musimy nad tym popracować. Teraz proponujemy embargo na rosyjską ropę. Będzie to całkowity zakaz importu całej rosyjskiej ropy drogą morską i rurociągami, surowej i rafinowanej”. powiedziała Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej.

według ReutersChociaż pierwotna propozycja wzywała do zakończenia importu rosyjskiej ropy naftowej i produktów naftowych do końca tego roku, UE dostosowuje swój plan sankcji, aby zapewnić niezbędne jednomyślne poparcie 27 państw członkowskich dla uchwalenia tego środka.

Może Cię zainteresować: Obniżki cen benzyny w Walmart: ile będą i na jak długo

Ceny baryłki ropy Brent i Texas dzisiaj, 7 maja: Ile to kosztuje i ile kosztuje?

według Wykresy cen ropypopularna strona internetowa z ponad 150 indeksami i mieszankami olejów na całym świecie, Kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 1,49 USD (1,3%), osiągając poziom 112,39 USD za baryłkę. Tymczasem ropa amerykańska West Texas Intermediate (WTI) wzrósł o 1,51 USD, czyli 1,4%, do poziomu 109,77 USD za baryłkę.

W ciągu tygodnia WTI wzrósł o około 5%, a Brent o około 4%. W kwietniu ropa Brent i West Texas Intermediate odnotowały piąte z rzędu miesięczne zyski, co jest najdłuższym miesięcznym okresem wzrostu od początku 2018 roku.

Wzrost cen ropy naftowej był spowodowany obawami, że rosyjskie dostawy będą nadal zakłócane przez konflikt na Ukrainie. Chociaż wiele krajów zgodziło się na uwolnienie baryłek ze swoich rezerw strategicznych, nie znaleziono jeszcze długoterminowych środków na pokrycie rosyjskich dostaw.

READ  To najgorszy konkurent modnej Dacii Duster i SUV-a w Hiszpanii