16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bruksela żąda od Polski jasnych odpowiedzi w sprawie „afery wizowej”.

Bruksela żąda od Polski jasnych odpowiedzi w sprawie „afery wizowej”.

Wtorek jest ostatnim dniem, w którym Polska może wyjaśnić Komisji Europejskiej nieprawidłowości.

Reklama

Obecnie policja polska i niemiecka egzekwuje ścisłe kontrole na granicy obu krajów. Wprowadzono je w odpowiedzi na rosnącą liczbę niezarejestrowanych przekroczeń granicy „Oszustwo wizowe” Dotyczy to bezpośrednio polskiego rządu.

Wtorek jest ostatnim dniem, w którym Polska może wyjaśnić Komisji Europejskiej nieprawidłowości. Prokuratura Krajowa przypomina, że ​​pierwsze sygnały o nieprawidłowościach w wydawaniu wiz napłynęły z Centralnego Biura Antykorupcyjnego w lipcu 2022 r. „Czyny zbadane” – czytamy w tekście. „Kara pozbawienia wolności do 8 lat”.

Prawda jest taka, że ​​polski rząd dostarcza ograniczonych informacji na temat toczącego się śledztwa, ale dziennikarze tak Odkryli nowe nieprawidłowości Związane z tym półproduktem w przetwarzaniu wiz.

„Rząd zlecił składanie wniosków wizowych i być może częściową weryfikację agencji zewnętrznej” – wyjaśnia dziennikarz śledczy Lucas Ciesla. „Osoby te często nie pojawiają się przed ambasadą, konsulatem lub innym personelem ambasady”.

„Osobę z tej firmy nie proszono o wzięcie pieniędzy pod stół, ale o wzięcie udziału w spotkaniu tej firmy, złożenie dokumentów wizowych do Indii, Musiał zapłacić łapówkęWedług moich źródeł jest to około 800 euro” – mówi dziennikarz.

„Firma w korespondencji ze mną przyznaje, że miała świadomość łapówek i zawsze zgłaszała te zdarzenia policji” – podkreśla Ciesla.

Opcja VFS jest odznaczona

VFS Global jest agencją zewnętrzną odpowiedzialną za rozpatrywanie wniosków wizowych i skutecznie zrzeka się wszelkich powiązań z decyzjami z tym związanymi.

„Zajmujemy się wyłącznie zadaniami administracyjnymi: sprawdzaniem formularzy itp.” – broni się. Siostra Dicks, odpowiedzialny za rozwój biznesowy firmy. „Nie ingerujemy w procesy podejmowania decyzji wizowych. Odkąd pracujemy dla polskiego rządu, żaden z naszych pracowników nie był zatrzymywany ani nie był objęty dochodzeniem w związku z jakimkolwiek przestępstwem związanym z polskimi służbami wizowymi.”

READ  Polska ogłosiła, że ​​wyśle ​​myśliwce na Ukrainę: jako pierwszy kraj NATO, który tego dokonał

Dix przyznaje: „Niedawno miał miejsce incydent, w którym uczestniczyli niektórzy z naszych pracowników Zarzucane nadużycie. „Była to działalność związana z rządem na rzecz innego klienta i w chwili, gdy odkryliśmy te zarzuty, natychmiast powiadomiliśmy lokalną policję”.

Oszustwo wizowe, ale Rośnie liczba niezarejestrowanych przekroczeń linii imigracyjnychWszystkie granice Polski są obecnie pilnie strzeżone, czy to przez Rosję i Białoruś, czy przez Bałkany.

„Wzmocniliśmy kontrole na sektorze słowackim, czeskim i litewskim” – informuje rzecznik polskiej Straży Granicznej. Anna Michalska. „Oczywiście tego rodzaju kontrole na niemieckiej granicy przeprowadzamy we wspólnych patrolach ze służbami niemieckimi”.

Kwestia migracji jest jednym z głównych tematów kampanii wyborczej. Podejście do problemu i rozwiązania zaproponowane przez polityków będą miały ogromny wpływ na sposób głosowania Polaków już za niecałe 2 tygodnie.