29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Biden ogłasza powrót siedmiu Amerykanów przetrzymywanych w Wenezueli

Biden ogłasza powrót siedmiu Amerykanów przetrzymywanych w Wenezueli

(CNN) – Prezydent USA Joe Biden ogłosił w sobotę powrót siedmiu Amerykanów, którzy, jak powiedział, zostali tam niesłusznie przetrzymywani Wenezuela przez lata.”

„Dzisiaj, po latach niesprawiedliwego przetrzymywania w Wenezueli, sprowadzamy do domu Jorge Toledo, Tomio Fadel, Alirio Zambrano, Jose Luisa Zambrano, Jose Pereirę, Matthew Heatha i Osmana Khana. Ci ludzie wkrótce połączą się ze swoimi rodzinami i powrócą ” – powiedział prezydent w oświadczeniu.W ramionach swoich bliskich, gdzie ich miejsce.

Fadel, Toledo, Jose Luis Zambrano, Alerio Zambrano, Pereira to pięciu z sześciu amerykańskich dyrektorów naftowych znanych jako „Citgo 6”, aresztowanych w Wenezueli ponad cztery lata temu. A Zostały zwolnione w marcu Po wizycie dwóch wysokich rangą urzędników rządu USA w Caracas. Heath, weteran marynarki wojennej, został aresztowany we wrześniu 2020 r. Khan przebywa w areszcie od stycznia 2022 r.

To niedatowane zdjęcie pliku opublikowane na Twitterze przez wenezuelskiego ministra spraw zagranicznych Jorge Arreazę 18 czerwca 2020 r., pokazuje dyrektorów naftowych Citgo Jose Angel Pereirę (po lewej), Gustavo Cárdenasa, Jorge Toledo, Jose Luisa Zambrano, Tomio Fadel i Alirio Jose Zambrano przed Bolivarianem . Narodowa Służba Wywiadowcza w Caracas w Wenezueli.

Biden powiedział, że siedmiu Amerykanów „wkrótce” połączy się ze swoimi rodzinami i podziękował członkom jego administracji, którzy pracują nad ich uwolnieniem.

„Wszystkim rodzinom, które wciąż cierpią i są oddzielone od swoich niesłusznie przetrzymywanych bliskich, wiedzcie, że pozostajemy lojalni w zapewnieniu wam uwolnienia” – powiedział.

Oświadczenie to pojawiło się kilka miesięcy po tym, jak delegacja rządu USA po cichu udała się do Wenezueli w czerwcu „w celu omówienia dobrobytu i bezpieczeństwa obywateli amerykańskich w Wenezueli”, powiedział rzecznik Departamentu Stanu. do CNN w tym momencie.

Sekretarz stanu USA Anthony Blinken z zadowoleniem przyjął uwolnienie siedmiu zatrzymanych i pogratulował pracownikom Departamentu Stanu ich „nieustannych wysiłków na rzecz osiągnięcia tego wyniku”.

READ  Co serwis mówi o burzy uderzającej w USA i jak będzie ona trwała przez cały tydzień

Gdy świętujemy uwolnienie tych amerykańskich obywateli z Wenezueli, wciąż mamy pracę do wykonania. „Bezpieczeństwo Amerykanów na całym świecie jest moim najwyższym priorytetem jako sekretarza stanu i będziemy nadal naciskać na uwolnienie wszystkich obywateli amerykańskich niesłusznie przetrzymywanych za granicą” – powiedział w oświadczeniu.