29 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Badania w IMSS łączą najnowocześniejszą technologię z medycyną precyzyjną

Badania w IMSS łączą najnowocześniejszą technologię z medycyną precyzyjną

Światowy trend zdrowotny sugeruje, że przyszłość świadczenia wysokiej jakości opieki leży w medycynie precyzyjnej. W tym kierunku zmierzają badania przeprowadzone przez Meksykański Instytut Ubezpieczeń Społecznych (IMSS). Wiąże się to z wykorzystaniem najnowocześniejszego sprzętu w celu uzyskania danych genomicznych i proteomicznych od naszych pacjentów, postawienia spersonalizowanych diagnoz, dostarczenia konkretnych informacji na temat odpowiedzi na leczenie i wizualizacji rokowań pacjentów na podstawie dowodów naukowych. Medycyna ta, jako proces rutynowy, uznawana jest za jedno z głównych wyzwań stojących przed naukami o zdrowiu na świecie.

IMSS zdecydowało się stworzyć infrastrukturę i przeszkolić wysoko wyspecjalizowany personel do badań naukowych przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu, który kompleksowo bada pacjenta, a tym samym generuje dokładne zdjęcia w celu oceny szczególnego stanu pacjenta i przepisania bardziej odpowiednich planów.

IMSS posiada zaplecze do prowadzenia badań proteomicznych, genomicznych, biochemicznych, populacyjnych i ekologicznych. Obecnie prowadzone jest badanie mające na celu określenie sygnatury molekularnej związanej z kontrolą i brakiem kontroli u pacjentów z cukrzycą typu 2.

W Pracowni Zaawansowanej Mikroskopii wykonywane są analizy histologiczne, komórkowe i molekularne tkanek będące częścią badań wieloparametrycznych z udziałem sztucznej inteligencji.

Za pomocą sprzętu spektroskopowej cytometrii przepływowej prowadzi się monitorowanie, regulację i dobór leczenia pacjentów cierpiących na choroby reumatyczne, skórne i nowotworowe.

Dzięki kompleksowym badaniom cytometrycznym ekosystem guza jest analizowany w Laboratorium Cytologii Nowotworów Dziecięcych. Laboratorium to, unikalne w Ameryce Łacińskiej, powstało w IMSS jako diagnostyczne centrum referencyjne medycyny precyzyjnej. Prowadzone są także badania nad rakiem piersi.

Uruchomiono Laboratorium Przetwarzania i Przetwarzania Komórek (LAPROTEC) w celu wytwarzania in vitro hematopoetycznych komórek macierzystych i komórek mezenchymalnych do leczenia chorób onkologicznych, hematologicznych, autoimmunologicznych i metabolicznych.

Infrastruktura ta stanowi część kapitału naukowego IMSS, który realizowany jest w pięciu ośrodkach i 36 jednostkach badawczych zajmujących się zdrowiem, zlokalizowanych w strategicznych punktach. W ostatnich latach zwiększono dywersyfikację, włączając jednostki badawcze zajmujące się rakiem szyjki macicy, zdrowiem psychicznym i HIV.

READ  Dane GPS mogą przewidywać trzęsienia ziemi – DW – 21.07.2023

Najnowocześniejsza nauka IMSS ma fundamentalne znaczenie dla translacyjnego programu badawczego TRASLADA, który wypełnia dystans między wiedzą a opieką medyczną.

Przez: dr. Laura Cecilia Bonifaz Alfonzo.

Kierownik Koordynacji Badań Zdrowotnych

Ekskluzywna strefa ekonomiczna